Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Drama před školou: Rodiče, žáci i učitelé se ostře pohádali kvůli rouškám a testům

První školní rok: Hádka ohledně roušek v obci Vraný u Kladna
Zdroj: Profimedia
Nový školní rok

První školní den bývá pro všechny velmi stresující. I kvůli tomu ve středu ráno ve Vraném u Kladna došlo ke sporu mezi žáky, jejich rodiči a učiteli. Někteří totiž odmítají nosit roušky ve školách a testovat děti. Informoval o tom web TN.cz.

Celý konflikt začal už den před zahájením školního roku, v úterý 31. srpna. Obec Vraný u Kladna uvedla do funkce novou ředitelku, protože předchozí bojkotovala pravidla nařízená ministerstvem zdravotnictví.

Během prvního školního dne pak začala hádka přímo před branami školy. Na jedné straně konfliktu, na který upozornil web TN.cz, stojí obec, nová ředitelka a také někteří rodiče. Na straně druhé je část učitelského sboru, zbytek rodičů a bývalá ředitelka. Konflikt trvá kvůli rouškám a testování dětí.

Veřejná hádka

Tři učitelky prý odmítly učit a děti ve škole nepřivítaly. „Veřejně se hádaly se starostou kvůli testování dětí. Jsou odpůrkyně testování, roušek a očkování,” informoval reportér televize Nova Jan Zálužský. Někteří rodiče se kvůli testování rozhodli, že své děti do školy vůbec nepošlou. Z devětadvaceti dětí jich dorazilo osmnáct.

Starosta uvedl, že učitelky půjdou na neplacené volno, pokud budou pravidla dále bojkotovat. Zároveň už za ně shání náhradu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy