Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Drama na ruzyňském letišti. Proč Polák vyhrožoval, že v letadle odpálí bombu?

Na místě byl i ministr vnitra Chovanec.
Zdroj: profimedia.cz
Na Letišti Václava Havla v Praze přistálo nouzově letadlo, které mělo namířeno ze Španělska do polské Varšavy. Jeden ze 160 cestujících vyhrožoval, že na palubě odpálí bombu. Muže se podařilo vyvést z letadla a zásahový tým u něj žádnou výbušninu nenašel.

Na Letišti Václava Havla v pátek nouzově přistálo letadlo, které mířilo ze španělského Las Palmas do polské Varšavy. Na palubě bylo podle dostupných informací 160 pasažérů. Jeden z nich vyhrožoval bombou. Na místo okamžitě dorazily zásahové jednotky a policejní pyrotechnik. Za pár minut byl na místě také ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý.

Hasičské a záchranné vozy letadlo obklopily a muže se jim podařilo vyvést. Policie muže zadržela a vyslýchala. Jde o 68letého Poláka, který nebyl pod vlivem alkoholu a je podezřelý ze šíření poplašné zprávy a ohrožení letadla. Před policisty se obhajoval tím, že poslouchal boha.

„V tuto chvíli je muž umístěn v policejní cele s tím, že policie kvalifikovala jeho jednání jako trestný čin šíření poplašné zprávy a ohrožení vzdušného dopravního prostředku, a takto jej předá i s návrhem na potrestání státnímu zástupci,“ řekla portálu iDnes.cz policejní mluvčí Kateřina Rendlová.

Cestující byli z letadla evakuování a letiště jim zařídilo nocleh. „Náhradní spoj odletěl dnes v 7:25,“ řekla ČTK mluvčí Letiště Václava Havla Marika Janoušková. Zatím není jasné, jestli odletěli všichni cestující, nebo někteří zůstali v Praze.

„Cestující byli poměrně v klidu, jen trošku nervózní, spolupracovali s námi,“ řekl České televizi zástupce ředitele cizinecké policie. „Všichni pasažéři jsou v pořádku, nikdo nebyl zraněný. Zatím se zdá, že nešlo o teroristický útok,“ uvedl na Twitteru ministr vnitra Chovanec.

Zadržení Poláka trvalo jen pár minut. Muž nedbal donucovacích prostředků a policie za asistence hasičů vnikla do letadla. Nikdo při zásahu nebyl zraněn. V letadle se žádná bomba nenašla.

Související články

Další články