Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Drama hvězdy Lunetiku na dálnici! Zpěvák dlouhé minuty oživoval sraženého muže. Zemřel mu pod rukama

Václav Jelínek z bandu Lunetic v roce 2018.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
ÚMRTÍ

Byla to velká událost, když o víkendu Leoš Mareš (46) koncertoval v Praze. Hosty byli i členové bandu Lunetic. Jeden z nich, Vašek Jelínek (43), ale na noc poté už nikdy nezapomene. Podle informací policie nezaviněně srazil člověka, který po přejetí autem v protisměru podlehl následkům svých zranění. Na případ jako první upozornil Blesk. „Vašek to s nikým nechce řešit, musí se s tím vyrovnat,“ řekl eXtra.cz manažer někdejší slavné chlapecké kapely.

Vašek Jelínek: Nehoda s chodcem na dálnici

K nehodě došlo na 44. kilometru dálnice D10 ve směru na Turnov v místě, kde v oblasti Mladé Boleslavi naproti sobě stojí dvě benzinové pumpy.

„Chodec, ročník 1982, přecházel dálnici, kde ho nejprve v levém jízdním pruhu srazilo osobní vozidlo. Vlivem nárazu bylo tělo odmrštěno do pravého jízdního pruhu, kde ho další vozidlo přejelo,“ popsala Blesku mluvčí policie Michaela Richterová. Ta také upozornila, že případ dále bude vyšetřován. Obvykle se přizve i soudní znalec.

I tak ale z vyjádření jednoznačně vyplývá, že za nehodu nemohl ani jeden, ani druhý řidič. Všichni totiž vědí, že přecházet dálnici není možné.

„Je na místě připomenout, že jakýkoliv prostor dálnice nebo rychlostní komunikace je pro chodce všeobecně zákonem jednoznačně zapovězen. Tedy na dálnici nesmí vstoupit ani člověk, který chce 'pouze' stopovat, a už vůbec ne osoba, která chce dálnici přecházet,“ upozornila policie již před časem.

Sám muzikant Václav Jelínek, který byl prvním z řidičů, je z události naprosto zdrcený.

V pondělí redaktorům eXtra.cz nebral telefon, ale podle manažera kapely Lunetic muže, kterého před dvaceti lety obdivovaly miliony dívek a žen, událost hluboce otřásla.

Poznamenaný navždy

S Vaškem jsem už mluvil a nechce se k tomu vůbec vyjadřovat a s někým to řešit. Rovnou mi řekl: ‚Nebavme se o tom.‘ Máme před sebou koncerty, takže jsme domlouvali organizační věci ohledně zkoušek na páteční a sobotní vystoupení,“ uvedl pro eXtra.cz Zdeněk Obhlídal.

„Musí to pro něj být strašná situace, potřebuje se s tím nejdřív vnitřně vyrovnat. Z lidského hlediska je to tragédie jak pro blízké toho zesnulého, tak i pro oba řidiče. I když z policejní svodky vyplývá, že nic nezavinil, poznamená ho to asi už navždy. Podle toho, co jsem slyšel, se ale na místě zachoval frajersky. Jak mi řekla jeho manželka, která s ním jela z koncertu, Vašek poskytoval tomu pánovi první pomoc, snažil se ho za každou cenu udržet při životě,“ tvrdí manažer.

Podle očitého svědka chodec po prvním nárazu přišel o nohu, Jelínek však přesto zachoval chladnou hlavu a dlouhé minuty se ho snažil zachránit.

Zodpovědný řidič

„Každý, komu se něco takového stane, i když na tom třeba nenese vinu, je podobným zážitkem poznamenaný na celý život. Je mi ho líto. Je to fakt čestný a hodný kluk. A navíc je to vynikající a zodpovědný řidič. Za jedenáct let, co jsem s Lunetiky, jsme spolu najezdili tisíce kilometrů. Tomu, co se stalo, opravdu nemohl zabránit,“ přidává Obhlídal.

Nakonec je rád, že Jelínek na poslední chvíli nezrušil plánovanou krátkou dovolenou.

S manželkou měli od neděle plánovanou čtyřdenní cestu na Ibizu, což je nakonec asi dobře, že odletěli, protože Vašek si aspoň vyčistí hlavu,“ dodal.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy