Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Drama během natáčení seriálu Pod hladinou: Adamczykovi došel vzduch, zachránil ho potápěč

+ Dalších 7 fotografií

Manžel české olympijské vítězky Evy Adamczykové si na chvíli tak trošku vyzkoušel manželčiny "boty", když se podrobil tvrdému sportovnímu výcviku. Herec Marek Adamczyk se sice nedal na snowboardcross jako jeho žena, v novém seriálu Pod hladinou se však bude potápět. Jak popsal redakci eXtra.cz, ne vždy to byla procházka růžovou zahradou a jednou šlo málem o život.

Natáčení nového českého seriálu Pod hladinou nebylo vůbec snadné. Herci se museli naučit potápět a překonávat své limity. "Potápění mě moc bavilo a bylo zajímavé sledovat ty profíky, jak si počínají, na co kladou důraz, aby pro ně bylo všechno bezpečné," prozradil pro redakci eXtra.cz detaily natáčení herec Marek Adamczyk, který si zahrál policistu a potápěče Marka Říhu.

S profesionálními potápěči absolvoval hned několik kurzů. "Potápěli jsme se nejprve v bazénu a pak na Slapech, kde jsme točili. V bazénu se naučíte získávat cit pro vodu. Co dělat, když vám nateče voda do masky, když ztratíte automatiku, abyste nepanikařili. Profíci se to učí léta, my měli pár lekcí, a tak jsme vždy měli vedle sebe profíky, kteří se o nás postarali," vysvětlil Adamczyk, jak se seriál natáčel.

Velké zklamání

Natáčení pod vodou mu však prý přineslo i zklamání. "Představoval jsem si, že pod tou vodou něco uvidím, bude to zážitek, ale je to spíš jako ze strašidelného světa. Svítíte baterkou, vidíte nejrůznější kořeny a podivné skulptury, které vypadají strašidelně. Tu romantickou představu mi ponory na Slapech rychle rozbily," popsal své dojmy herec.

Co Marek Adamczyk naopak miloval a užíval si, pokud to jen šlo, bylo prý řízení člunu. Ani tady se to však neobešlo bez mráčků. "Jediné, co mě mrzí, je to, že kolegyně Šárka Vaculíková si stihla udělat vůdce malého plavidla. Já oproti ní tu loď neřídil tak často, tak jsem neměl důvod," ​povzdechl si.

Drama přímo na place

Při natáčení Adamczyk zažil i dost nepříjemnou situaci. "Ponoříte se a docela rychle ztratíte pojem o tom, jak jste hluboko, kde je břeh. Dokonce se mi stalo, že mi pod vodou došel vzduch," popsal drama s tím, že však všechno dobře dopadlo. "Měl jsem vedle sebe Máru, profesionálního potápěče, který mi rychle pomohl. Není to žádná sranda," mluví Adamczyk o vlastní zkušenosti.

Adamczyk také přiznal, že právě profesionálové a kaskadéři zastupovali herce ve většině složitějších filmových scén. Herci se objevovali jen v kouscích, kde jsou detaily na tváře nebo vynořování. "Na první pohled není poznat, kdo v tom mundúru je, a navíc, i kdybychom to zvládli, tak by nám to trvalo o padesát procent času déle. Kluci mají ty věci krásně najeté a myslím, že to bylo tak správně. Tu rutinu snadno nezahrajete," pochválil své kolegy z placu.

Děj seriálu pod hladinou

Matěj Hádek coby poručík Jan Zach přijíždí jako dočasné doplnění stavu poříční policie. Je to profík z brněnské základny a všichni se na něj těší, včetně Zdeňka Říhy v podání Marka Adamzcyka, který Zacha obdivuje pro jeho práci. Ještě více však obdivuje jeho přítelkyni Alici, kterou si zahrála herečka Sandra Nováková. Kromě napínavé kriminální zápletky tak bude třeba vyřešit i nešťastný milostný trojúhelník.

Seriál Pod hladinou startuje na TV Prima ve středu 20. srpna 2023 ve 20:15 a již nyní je dostupný na Prima+.

Související články

Další články