Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Drahoš už má převahu nad Zemanem! Volilo by ho víc lidí, 27 % ale ještě váhá

Jiří Drahoš má náskok před Milošem Zemanem.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Týden zbývá do opětovného otevření volebních místností. Češi budou ve druhém kole prezidentské volby rozhodovat mezi Jiřím Drahošem (68) a současnou hlavou státu Milošem Zemanem (73). Přestože v prvním kole Zeman zvítězil, v kole druhém nemá výhru ani trochu jasnou. Z posledního průzkumu vyplývá, že už teď za Drahošem zaostává.

Reálná šance na usednutí Jiřího Drahoše do prezidentského křesla každým dnem roste. Přestože se celých 27,4 procent voličů zatím nerozhodlo, komu z dvojice Drahoš a Zeman příští pátek a sobotu udělí svůj hlas, už teď bývalý předseda Akademie věd současného prezidenta předstihl.

Předvolební průzkum, který zpracovala agentura Phoenix Research pro deník Blesk, ukazuje, že Jiřího Drahoše by volilo 37 % z nich. Obálku s lístkem se jménem Miloše Zemana by pak do urny vhodilo 35,6 % voličů.

Ačkoliv jde o velmi těsný rozdíl, pouze 1,4 %, průzkum i tak hraje do karet Drahošovi. Předpokládá se, že většina voličů neúspěšných kandidátů Horáčka (65), Hilšera, Fischera a Topolánka podpoří právě Drahoše.

S těmito čísly však mohou ještě zamávat televizní debaty, k nimž Drahoš vyzval Zemana po prvním kole. Navrhl dvě a prezident přijal, záhy však otočil s tím, že přijde rovnou do čtyř debat. Drahoš ale trvá na dvou, pro jednu z nich vybral Českou televizi.

Související články

Další články