Zájem sázkařů je podle tiskového mluvčího sázkové kanceláře Tipsport Václava Sochora klíčovým faktorem. „Jednoduše řečeno, čím víc sázkařů sází na určitého kandidáta, v tomto případě na Jiřího Drahoše, tím je jeho kurz lepší,“ uvedl pro Lidovky.cz.

To, jaký je kurz však nemusí nutně nic znamenat. Výsledek voleb může být naprosto odlišný. S tím souhlasí i tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. „Rozhodují voliči, nikoliv sázkové kanceláře. A víte, co se říká? První vyhrání z kapsy vyhání,“ okomentoval Drahošovo vzestup.

Že sázkaři preferují Drahoše potvrdily i další sázkové kanceláře. "Primární důvod toho, proč se tyto kurzy sbližují a v případě Tipsportu se již otočily, bude zejména to, že sázkaři v posledních dnech a týdnech změnili své preference a spíše než na pana Zemana se sází na pana Drahoše,“ tiskový mluvčí sázkové kanceláře Fortuna Petr Šrain.

Kurz však může ovlivnit jakákoliv událost a zcela jej otočit. Podle všeho však u sázkař klesla oblíbenost prezidenta Zemana především kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu a stále častějšímu nevybíravému chování.

„Je to milé překvapení, které mě samozřejmě potěšilo. Nicméně do volby zbývá ještě spousta času, rozhodnou jen a jen voliči. Takže tento výsledek vnímám i jako povzbuzení a závazek nepolevit,“ uvedl sám Jiří Drahoš.