Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Dr. Dre se stane nejbohatším rapperem na světě! Apple kupuje jeho firmu na sluchátka za 3,2 miliardy dolarů!

Z tohoto pána se rázem stal opravdu velký boháč.
Zdroj: Profimedia.cz

Rapper Dr. Dre několik posledních let nevydělává většinu svých peněz koncertováním, produkováním a vydáváním hiphopových alb jako většina jeho kolegů. Spoluzaložil totiž společnost Beats by Dr. Dre vyrábějící stylově vypadající sluchátka, která se stala nesmírně populárními. Díky tomu se rok od roku řadil mezi nejlépe vydělávající celebrity v žebříčku Forbes a teď se nejspíš zařadí i mezi vůbec nejbohatší lidi planety.

Společnost Apple se totiž rozhodla Beats by Dr. Dre zakoupit, a to za neuvěřitelnou částku 3,2 miliardy dolarů. V přepočtu to dělá zhruba 63 miliard korun.

Sice nedostane všechny peníze, protože už vlastnil po odprodeji svého podílu podle Forbesu pouze zhruba 25 procent firmy, ale i po odečtení daní si přijde na zhruba 800 milionů dolarů, což z něj rázem udělá nejbohatšího rappera.

Informaci o prodeji svého podílu oznámil na YouTube spolu s hercem Tyresem, kde zrovna dokončení obchodu s Applem oslavovali pomocí spousty piv.

Za zatím nejbohatšího rappera byl považován P. Diddy, jehož jmění Forbes odhaduje na 700 milionů dolarů. Jmění Dr. Dre bylo odhadováno na 500 milionů po odprodeji jeho podílů ve společnosti Beats Entertainment. Když se k tomu přičte současných 800 milionů, stává se oficiálně prvním rapperským dolarovým miliardářem.

Na již slavném videu z oslav ostatně sám Dr. Dre říká: „Právě se díváte na prvního miliardáře v hip hopu!“

Související články

Další články