Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Dozvuky zakázaného mejdanu: Slavia a Sparta jdou bok po boku proti Hniličkovi

Zdroj: Extra.cz
+ Další fotografie
MEJDAN V TEPLICÍCH
Exposlanec a předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička se o uplynulé sobotě zúčastnil večírku v teplickém hotelu, kde nechyběl ani bývalý premiér Jiří Paroubek (expředseda ČSSD) nebo někdejší Paroubkův stranický kolega Petr Benda. V současnosti je Hnilička kvůli své nerozvážnosti na pranýři, složil poslanecký mandát. Většina zástupců fotbalových svazů podpořila jeho setrvání v čele NSA, nesouhlasí s tím ale fotbaloví velikáni, kluby Slavia a Sparta. Premiér Andrej Babiš však dnes řekl, že Hniličku neodvolá.

Milan Hnilička (ANO) sice složil svůj poslanecký mandát prohlášením přímo na sněmovním plénu a prohlásil, že daruje 50 000 korun na charitu, přesto je však stále ve vedení Národní sportovní agentury. To se nelíbí fotbalovým klubům SK Slavia Praha a AC Sparta Praha. Společně se distancovaly od účasti předsedy Fotbalové asociace České republiky (FAČR) na Společném prohlášení představitelů českého sportovního prostředí k situaci kolem Milana Hniličky.

Kluby odmítají zlehčovat Hniličkovo víkendové počínání, kdy se on bavil navzdory opatřením, zatímco sportovní kluby čelí omezením, která jim znemožňují normální fungování. Oba týmy zdůrazňují, že v pondělí zveřejněné stanovisko rozhodně není názor fotbalového hnutí na celou kauzu.

„SK Slavia Praha a AC Sparta Praha považují za nevhodné tímto aktivním způsobem zlehčovat jednání Milana Hniličky v situaci, kdy významná část členů FAČR stejně jako ostatních sportovních svazů nemůže z důvodu dodržování hygienických a protiepidemio­logických opatření provozovat sportovní činnost vůbec, profesionální sport pak s významnými omezeními, za vysokých dodatečných nákladů a bez přítomnosti fanoušků,“ vysvětluje zpráva, kterou na svých webových stránkách publikovala Slavia.

Za FAČR podepsal prohlášení na Hniličkovu podporu šéf asociace Martin Malík. Tiskový mluvčí organizace Michal Jurman sdělil, že FAČR rozhodně nijak nezlehčuje jednání Milana Hniličky. „Jak bylo jasně řečeno ve společném prohlášení ČUS, jde o závažné pochybení,“ řekl pro ČTK a dodal, že rezignace na pozici předsedy NSA by však v tuto chvíli mohla vést k destabilizaci sportovního prostředí napříč celým spektrem společnosti.

Proti Hniličkově setrvání v čele NSA se postavil i Jakub Janda (ODS), šéf úseku skoků ve Svazu lyžařů ČR.

Ve funkci končí i další z účastníků zakázaného mejdanu. Liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude odvolán k 1. únoru, na Twitteru to zveřejnil policejní prezident Jan Švejdar. S Husákem bude vedeno kázeňské řízení, do jehož ukončení bude muset působit na řadové pozici bez příplatku za vedení.

Premiér Hniličku neodvolá

Premiér Andrej Babiš (ANO) ale dnes Deníku řekl, že nebude požadovat Hniličkovo odstoupení z čela Národní sportovní agentury (NSA). Nepovažuje Hniličkovo odvolání osm měsíců před volbami za rozumné. Dle Babišových slov pracoval Hnilička tři roky na rozjezdu agentury, kterou si sportovci velmi přáli. „Nikomu by teď neprospělo, kdyby se rozjelo kolo spekulací kolem nového šéfa, došlo by k její paralýze,“ dodal s tím, že Hnilička účast na oslavě omluvil a rezignoval na poslanecký mandát.

Související články

Další články