Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Dozvuky Slavíka: Sokol s Hámou si dělali nejapné žerty z Petra Jandy kvůli věku

Petr Janda
Zdroj: profimedia.cz, Renata Bušková pro eXtra.cz/koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií

Sobotní přímý přenos Českého slavíka se nesl v humorném tónu, kdy se řada legrácek velmi povedla, například na adresu Karlose Vémoly, jiné ale vůbec. Rocker Petr Janda (80) pro eXtra.cz přiznal rozpačitost. „Celý večer byl na hraně,“ řekl nám.

Předávání cen hudební popularity Český slavík provázela řada vtipů, snad vlivem emocí a nechtěného kouzla okamžiku došlo ale i na výroky a pokusy o humor, které by zřejmě dnes i jejich autoři rádi vzali zpátky.

Ondřej Sokol a Aleš Háma: Nejapné vtipy 

Petr Janda oslavil hned dvě důležitá jubilea. To jsou jeho osmdesátiny a k tomu ještě šedesátiny Olympiku. Přátelé, to když se sečte, je to numero par excellence, to je historie,“ řekl nejprve pěkně moderátor Aleš Háma.

„To já když sečtu, tak mi vychází, že museli hrát už za Heydricha. Ale tam asi vznikla ta inspirace Dynamit, dynamit udělá bum,“ kontroval už dost drsně Ondřej Sokol.

„Ano, anebo slavné Čurdovo Snad jsem to zavinil já,“ reagoval na to Háma a z vlažné reakce v sále bylo poznat, že tohle se nepovedlo.

Kritika

Ani reakce diváků nebyly v tomhle ohledu pozitivní. „Docela mě to bavilo, ale ten vtip s nacistickým zločincem Heydrichem a zrádcem Čurdou, to fakt bylo ubohé. Na tohle téma se nevtipkuje,“ napsala v jedné z diskuzí Lenka, negativních ohlasů ale bylo mnohem víc.

Pro připomenutí: Reinhard Heydrich (†38) byl prominentní nacista, blízký spolupracovník Heinricha Himmlera, černý kůň Adolfa Hitlera, jeden z hlavních organizátorů židovského holocaustu a říšský protektor Protektorátu Čechy a Morava, na nějž 27. května 1942 českoslovenští výsadkáři vyslaní z Anglie provedli atentát. Na jeho následky zemřel 4. června stejného roku.

Karel Čurda byl také výsadkář, který ale skrývající se kolegy zradil, a k nacistům se pak po dalším šetření brzy dostaly informace o jejich přesném úkrytu. Čurdovi kolegové výsadkáři pak zahynuli při následném útoku příslušníků gestapa a SS na kryptu v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze. Po válce byl zrádce odsouzen a popraven.

Petr Janda: Je to pitomost

Rocker Petr Janda, který se narodil v roce 1942, sice nesoptí, ale rozpaky dává najevo. „To je přece pitomost. Nevím, jak na to přišli,“ sdělil eXtra.cz.

„Určitě mě to ale neurazilo. Celý večer byl na hraně, tak jsem to tak bral. Už jsem dříve slyšel i legrácky, že jsem byl spolužák Ljuby Hermanové (herečka a zpěvačka narozená v roce 1913, zemřela v roce 1996 – pozn. red.). Na to už jsem zvyklý a nijak mě to nevzrušuje. Ale spousta lidí dnes už ani neví, kdo to ten Heydrich byl,“ doplnil Janda.

Jiné vtípky se ale naopak povedly, jak připomněl už dříve web eXtra.cz.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy