Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dovolená v Řecku zachráněna? Andrej Babiš promluvil s premiérem, testy na koronavirus nebudou třeba

Andrea Verešová si užívá krásnou dovolenou.
Zdroj: Instagram
+ Další 3 fotografie
Koronavirus
Řecká vláda před několika dny oznámila, že zpřísňuje podmínky pro cestování pro české turisty. Do oblíbené dovolenkové destinaci budou moci lidé vstoupit pouze s negativním testem na koronavirus, který je starý maximálně 72 hodin. Tento krok zaskočil i samotného českého premiéra Andreje Babiše, který se s rodinou chystá na Krétu.

Čechy zachvátila panika, protože nedlouho poté, co Řecko novinku oznámilo, přispěchala Asociace cestovních kanceláří s vyjádřením, že lidé, již zruší zájezd kvůli povinnosti mít test, nemají nárok na bezplatné storno zájezdu.

Nyní se Čechům blýská na lepší časy. Premiér Andrej Babiš (65) na svém facebookovém profilu oznámil, že o tvrdých opatřeních promluvil se svým řeckým protějškem.

"Právě jsem mluvil s řeckým premiérem Kyriakosem Mitsotakisem. Po mé osobní intervenci a na základě nových údajů o epidemiologické situaci v ČR, které jsme dodali řecké straně, vyřadí Česko ze seznamu zemí, jejíž občané mají povinnost předkládat test na covid-19 při vstupu do Řecka," napsal Babiš. Šéf české vlády však neupřesnil, od kdy to bude. Zatím platí, že od 17. 8. do 31. 8. se potvrzení ukazovat řeckým úřadům musí.

Omezení v zemi

Řekové k přísným opatřením sáhli poté, co v neděli zaznamenali nejvyšší denní nárůst případů nákazy covidem-19 od začátku pandemie. Od úterý do 23. srpna zatím platí upravená otevírací doba restaurací a barů v některých regionech. Podle serveru iDnes budou mít zavřeno od půlnoci do sedmi ráno mimo jiné na Krétě, v kraji Východní Makedonie a Thrákie, v Soluni, na Chalkidiki, Korfu, Santorini, Rhodosu, Zakynthosu či Kosu. V zemi dále platí omezení veřejných akcí, jako jsou třeba koncerty.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy