Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dovolená v Řecku bude reálná zanedlouho: Atény prozradily, kdy povolí vstup turistům

Dovolená v Řecku bude reálná zanedlouho: Atény prozradily, kdy povolí vstup turistům
Zdroj: Facebook
+ Další fotografie
Dovolená
Řecko kvůli koronavirové pandemii uzavřelo hranice, stejně jako to udělaly ostatní státy. V zemi se už pomalu blíží rozvolňování opatření, ke kterému by mělo dojít v polovině června. Turisté by tak brzy mohli do země zavítat na dovolenou bez toho, aniž by museli po příjezdu do karantény.

Zákeřný koronavirus zasáhl téměř všechny státy světa. Kvůli epidemii většina států uzavřela hraniční přechody a ještě před nedávnem si všichni mysleli, že letní dovolenková sezóna je ztracená. Nyní však vysvitla naděje, že se přeci jen do zahraničí podíváme. Mezi státy, které už rozvolňují opatření, je i Řecko

Oblíbená dovolenková destinace plánuje v první vlně otevřít hranice pro zhruba dvě desítky zemí. "Bude to 20 až 25 států, jejichž občanům povolíme přicestovat," píše britský Mirror s odkazem na nejmenovaný řecký zdroj.

Kompletní seznam států, jimž Řecko otevře brány, by měly Atény podle Mirroru uveřejnit ještě tento týden. Už nyní je ale známo, že na seznamu bude například Kypr, Izrael či Německo. Dále tam budou středoevropské státy nebo země z Balkánu. Turisté z těchto zemí budou moci do Řecka vyrazit, aniž by skončili v karanténě.

Cestovní ruch je pro Řecko velmi důležitý, protože tvoří zhruba pětinu jejich ekonomiky. Vláda oblast turistiky považuje za nepostradatelný nástroj k nastartování průmyslu poté, co v důsledku pandemii přišly velké ztráty. Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis již oznámil, že mezinárodní spoje se na letiště v Soluni vrátí 15. června. Už nyní je možnost do Řecka zavítat, nicméně příchozí čeká dvoutýdenní karanténa. Do země však nesmí lidé z Itálie, Španělska ani Nizozemska.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy