Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dovolená v ohrožení? Společnost Smartwings čelí těžkostem

Zdroj: profimedia.cz
co bude dál?
Největší tuzemská letecká společnost Smartwings má zřejmě finanční problémy. Akcionáři (čínská strana) neodsouhlasili navýšení kapitálu, což by mohlo ohrozit budoucnost. Informoval o tom webový portál deníku E15. Pokud by se naplnil černý scénář, byla by dovolená pro řadu českých občanů v ohrožení.

Společnost Smartwings neuspěla s návrhem na razantní zvýšení základního kapitálu. Podle webu E15 investor China lnternational Group Corporation zvýšení základního kapitálu odmítl. „Zvýšení schváleno nebylo, neboť se zástupce čínského akcionáře poprvé hlasování zdržel a podruhé vůbec nepřišel,“ sdělila deníku E15 mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková. Čínská strana ve společnosti drží 49,92 procenta, zbývající podíl pak drží Unimex Group.

Aerolinky po akcionářích žádaly navýšení dosavadního základního jmění 1,24 miliardy korun o 700 milionů nebo o 1,4 miliardy korun. Mělo jít hlavně o kompenzaci ztráty vzniklé po haváriích letadel Boeing 737 MAX a následném zákazu provozu v Evropě.

Pokud čínská strana dál bude odmítat navýšení kapitálu, mohly by Smartwings podle analytiků čekat i existenční potíže. To by pak zřejmě ohrozilo každodenní provoz aerolinek.

Související články

Další články