Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dovolená u moře už není nereálná: Chorvatsko plánuje otevřít hranice

Dovolená u moře už není nereálná: Chorvatsko plánuje otevřít hranice
Zdroj: cestovani.tiscali.cz
+ Další 2 fotografie
dovolená
Chorvatsko chce zachránit letní sezonu za každou cenu. Prezident Chorvatského turistického sdružení Dubravko Miholić prohlásil, že Češi by se k moři mohli podívat už od června. Jednání mezi Záhřebem a Prahou i dalšími okolními zeměmi pokračují. Jasno by mělo být do dvou týdnů.

Dva roky zavřené hranice jsou zřejmě nadobro minulostí. Češi by se mohli podívat do Chorvatska už od června. Vlády obou zemí o tom navzájem jednají, do spolupráce se musejí zapojit i další státy, přes které vede k moři cesta.

Podle návrhu by se totiž mezi Českem a Chorvatskem otevřel pozemní a vzdušný koridor, přes nějž by turisté na dovolenou mířili. Pravděpodobně je vpustí pouze do míst, kde budou ubytovaní. “Poslední informace k dnešnímu dni jsou takové, že chorvatský ministr cestovního ruchu má myšlenku a přání, že možná už od 1. nebo od 15. června bude umožněno zahraničním turistům začít cestovat do Chorvatska,“ řekl portálu TN.cz Dubravko Miholić.

Jednání by se měla dotáhnout do konce za dva, maximálně tři týdny. Na konci května by měl existovat jasný plán, jak taková dovolená v čase koronavirové pandemie bude vypadat.

Do přesné podoby pravidel promluví také epidemiologové, aby vše proběhlo co možná nejbezpečněji.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy