Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Dovolená v 6 zemích: Jak se letos dostat do Chorvatska a dalších destinací

Zdroj: Pixabay
Dovolená u moře

Cestovat v době koronavirové pandemie není nic snadného. Lidé mnohdy nevědí, co všechno je zapotřebí, aby byli do cizí země puštěni. Přinášíme přehledný seznam toho, co bude potřeba zařídit při cestování do oblíbených destinací. 

Chorvatsko

Chorvatsko je dlouhodobě nejoblíbenější destinací Čechů. Pro turisty je momentálně otevřeno, což jistě potěší nejednoho příznivce dovolené u Jadranu. Jak uvedly ve svém článku SeznamZprávy, podmínkou pro vstup do země je však předložení negativního výsledku antigenního či PCR testu. Ten nesmí být starší 48 hodin. Chorvatsko dále umožňuje příjezd lidem, kteří mají ukončené očkování, od jehož poslední dávky uplynulo minimálně 14 dní.

Chorvatsko se mimo jiné chystá na nadcházející sezonu tak, že přednostně očkuje zaměstnance v turistickém ruchu.

Itálie

V Itálii je zapotřebí po příjezdu předložit negativní výsledek PCR nebo antigenního testu, který nesmí být starší než 48 hodin. Po vstupu do země je nutné podstoupit pětidenní karanténu a po ní absolvovat další test na koronavirus. Do 30. dubna také platilo, že museli cestující před příjezdem vyplnit dva formuláře, a to čestné prohlášení a nahlášení příjezdu italským zdravotnickým zařízením.

Itálie začala používat vlastní „zelený pas”, který umožňuje obyvatelům i turistům cestovat mezi regiony. Podmínkou k získání pasu je dokončené očkování, prodělání onemocnění covid-19 či negativní výsledek antigenního nebo PCR testu.

Řecko

Stejně jako Chorvatsko i Řecko je závislé na letní turistické sezoně. Proto i tamní občané se na nadcházející sezonu připravují důkladně. Vstup do země je možný pro lidi, kteří předloží negativní výsledek PCR testu, jenž nebude starší než 72 hodin, nebo se prokážou ukončeným očkováním. Řecko podobně jako ostatní země požaduje po cestujících vyplnění příjezdového formuláře, a to nejpozději 24 hodin před příjezdem do země.

Španělsko

Do Španělska se cestující podívají pouze tehdy, mají-li negativní výsledek PCR testu. Ten ovšem nesmí být starší než 72 hodin. Před příjezdem je nutné vyplnit také elektronický formulář. Pokud zájemci cestují na Kanárské ostrovy, musí předložit negativní výsledek testu ubytovacímu zařízení. Momentálně však na území celého Španělska platí až do 9. května 2021 nouzový stav. K tomu je navíc noční zákaz vycházení v době od 23:00 až do 6:00 hodin.

Egypt

Po příjezdu do Egypta se musí cestující prokázat negativním výsledkem PCR testu a vyplnit formulář. Po příletu na letiště se všem cestovatelům měří teplota a každý cestující musí mít uzavřené cestovní zdravotní pojištění. Semafor ovšem ukazuje, že zrovna v Egyptě je velmi vysoké riziko nákazy.

Turecko

Podobně jako Egypt je na tom také Turecko, což je další oblíbená destinace Čechů. Pro cestující platí povinnost předložit negativní výsledek PCR testu, který nesmí být starší než 72 hodin. Turisté musí také vyplnit elektronický formulář.

Související články

Další články