Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Dovolená jak hovado: Fico v Řecku onemocněl covidem a pak zfalšoval test

Robert Fico: Slovenský expremiér Fico v Řecku onemocněl covidem a pak zfalšoval test
Zdroj: profimedia.cz
odposlechy

Bývalý slovenský premiér Robert Fico (57) na uniklých nahrávkách vypráví o tom, jak při své dovolené v Řecku onemocněl koronavirem a následně strávil zbytek dní v izolaci. Aby se dostal pryč, zfalšoval podle svých slov test.

Přepis nahrávek slovenských opozičních politiků z lovecké chaty už odhalil mnohé ze zákulisí bývalého slovenského premiéra Roberta Fica nebo exministra vnitra Roberta Kaliňáka. Na zmíněné chatě se Fico scházel s nitranským podnikatelem Miroslavem Bödörem, vlivným právníkem Markem Parou nebo synem bývalého policejního prezidenta Tibora Gašpara.

Odposlechy nyní odhalily mimo jiné to, že Ficovi se druhý den po příjezdu na dovolenou na Krétě udělalo špatně, bolelo ho na hrudníku a měl zvýšenou teplotu. Hned další den pak při snídani zkolaboval. Pomoci mu měl německý kardiolog od vedlejšího stolu, který měl podezření na infarkt. V nemocnici pak Ficovi diagnostikovali covid-19.

Zfalšovaný test

Následně musel strávit 14 dní v karanténě. „Jedenáct dní jsem byl zavřený v jedné klimatizované místnosti, díval jsem se na moře. A po jedenácti dnech jsem zfalšoval covidový test, protože antigenní jsem měl v pořádku, ale oni mě pořád nechtěli pustit, dokud nebudu mít PCR,“ přiznal se Fico k podvodu na nahrávce.

Svým přátelům v lovecké chatě se také svěřil, že má po prodělání covidu stále potíže. Trpět měl problémy s dutinami, ztrátou chuti a slabostí. „Strašná nemoc, strašná. A přitom jsem neměl těžký průběh, měl jsem normální chřipku.“ Fico přitom patří ke kritikům očkování i nošení roušek a dalších protiepidemických opatření.

Vykradli mu kancelář s penězi neznámo odkud

Během dovolené měli navíc Ficovi v sídle jeho strany Smer-SD vykrást kancelář a politik měl přijít o padesát tisíc eur a zlaté mince. Krádež však policii nenahlásil, protože nechtěl vysvětlovat, kde peníze vzal.

„Dovolená jak hovado,“ shrnul zážitek expremiér.


Související články

Další články