O tom, že si půvabná pašeračka Tereza H. zkazila život není pochyb. Začátkem ledna byla chycena při pašování devíti kil heroinu na mezinárodním pákistánském letišti. Od té doby, co je v vazbě v Kot Lakhpat, na povrch vyplouvají nejrůznější informace, které jí mohou dopomoci k nižšímu trestu, nebo ji naopak dostanou na nejhlubší dno.

Podle pákistánské televize Samaa se ve vazbě nachází i Terezin šéf a zřejmě i milenec v jedné osobě Tárik. Ještě donedávna ho hledal Interpol. Tím ale množství nových informací v případu Terezy H. nekončí. Tereze byla dnes dle pákistánské televize Samaa soudem prodloužena vazba o dalších osm dní, tedy do 15. února.

Šance na převoz Terezy do Česka je mizivá, jelikož s Pákistánem nemáme smlouvu o vydávání osob ve výkonu trestu, prohlásil onehdy Terezin právník Čaudhrím Džavád Zafar v rozhovoru pro deník Blesk a dodal, že spolupráce obžalované s policií je rozhodně moudré řešení, takže Tereza koná, jak Zafar řekl. Nejčerstvější informací není jen zatčení drogového bosse Tárika a prodloužení vazby, ale i Terezino přiznání, že drogy nepašovala ze země zdaleka poprvé!

Vyšetřování případu stále pokračuje. „Dokud nebude ukončeno, tak nebude stanoven ani termín soudu, který by měl posuzovat vinu, případně stanovit výši trestu,“ řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová ČTK.