Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Dostihový horor ve Slušovicích: Čtyři koně zemřeli, nechali je tam ležet, zápach a masařky

Dostihový horor ve Slušovicích: Čtyři koně zemřeli, nechali je tam ležet, zápach a masařky
Zdroj: Pixabay
+ Další 4 fotografie
tragédie
Při dostizích se může snadno stát, že se kůň v trysku zraní a někdy může i zemřít. Tragické byly závody ve Slušovicích, když během sobotního odpoledne přišli o život hned čtyři koně. Organizátoři dostihů však nezareagovali včas a těla koní byla na dráze ještě v neděli. Upozornil na to web TN.cz.

Kvůli koronaviru se musely zrušit veškeré akce, ať už šlo o koncerty nebo demonstrace. Týkalo se to také dostihů a podobných soutěží. Avšak vláda rozvolnila většinu opatření a na hromadných akcích se mohlo konečně objevit až tisíc lidí. Toho pořadatelé využili a v sobotu znovu oživili závody ve Slušovicích.

Návštěvníci akce samozřejmě museli dodržovat přísná hygienická opatření a nařízení. "Ve vlastním zájmu a v zájmu všech účastníků dostihů je nutno zachovávat všechna hygienická pravidla a nařízení. Buďte ohleduplní a tolerantní," vyzývali organizátoři na oficiálních stránkách závodiště.

Neštěstí na dostizích a znechucení diváci

Závody se bohužel neobešly bez zranění a následné smrti, jak uvádí portál TN.cz. Veteřinář musel vyrazit hned ke čtyřem koním, které postupně uspal. To, co ale diváky štvalo nejvíc, bylo jednání organizátorů. Těla uhynulých koní totiž stále leží tam, kde zemřeli. Už se objevily i masařky a je cítit mrtvolný zápach.

"Je to ostuda, my to víme a není to vůbec příjemné. Kafilérie ale bohužel nepřijede dřív než v pondělí," uvedl Zdeněk Karlach z občanského sdružení Dostihy Slušovice. Ještě v sobotu večer se lidé na závodišti bavili v plném proudu, ale těla koní ležela uprostřed dráhy ještě v neděli po obědě na přímém slunci pod plachtami. Teplota se dostala až ke 40 stupňům Celsia.

Těla koní jsou přikrytá plachtami

Jeden se svědků události, Petr Sepišťák, pro TN.cz uvedl, že se mu zdá neuvěřitelné, co se děje na dostizích a s utracenými koňmi. "Vždyť na volně přístupné ploše, když půjdete na procházku, trefíte ne jednu, dvě, ale hned čtyři mrtvoly koní, které jsou překryty jen plachtou nebo igelitem, bez označení," vysvětlil muž.

Není to poprvé, co se na závodišti něco takového událo. Před lety na Velikonoce to bylo podobné. "Uspaní koně tam leželi od soboty až do úterý a není to vůbec příjemné. Pak jsou těla nafouklá, navíc z koní musíte sundat podkovy, jinak vám je kafilerie nevezme. My s tím bohužel opravdu nedokážeme nic dělat, mrzí nás to," dodal Karlach.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy