Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Dostihová tragédie: Žokej Tomáš Hurt zemřel v den svých 38. narozenin

Dostihová tragédie: Žokej Tomáš Hurt zemřel v den svých 38. narozenin
Zdroj: profimedia.cz
úmrtí
Bývalý elitní žokej a trenér Tomáš Hurt tragicky zemřel v den svých 38. narozenin. Při tréninku ošklivě spadl a poté svým zraněním bohužel podlehl. Velká Pardubická tak přišla o dalšího žokeje. Na tuto informaci upozornil web Jezdci.cz.

Tomáš Hurt byl syn známého žokeje a trenéra Jiřího Hurta a byl to opravdu talentovaný jezdec. Dostihům se věnoval už od patnácti let a už ve dvaceti letech se stal s patnácti výhrami šampionem překážkových jezdců. Odjezdil podle statistik Jockey Club 922 dostihů a vyhrál jich celkem 109.

Stříbro na Velké Pardubické

Na Velké Pardubické závodil celkem sedmkrát. V roce 2007 vyhrál dokonce druhé místo. Tehdy do sedla prý usedl na poslední chvíli, aby zaskočil za zraněného Josefa Bartoše. Sám měl za sebou v rámcových dostizích několik ošklivých pádů.

"Vypadalo to, že mám něco s rukou. Odpoledne mi ji šestkrát obstřikovali a opichovali," popsal Hurt tehdy benešovskému deníku s tím, že ruka se pak zlepšila. Po celý závod to vypadalo, že si Tomáš jede pro vítězství s Decent Fellowem, avšak na poslední překážce je předběhla Sixteen, na které seděl Dušan Andrés.

Tři ze sedmi nedojel

Hurt popsal, že Sixteen dokáže po posledním skoku ještě zrychlit, ale Decent je spíš stavěný pro tempo. "Navíc Decentovi je dvanáct, Sixteen je o pět let mladší," vylíčil žokej. Na Pardubické závodil sedmkrát a čtyřikrát dojel do konce. V roce 2002 byl čtvrtý s Centaxem, v roce 2044 sedmý s Barbarescem a v roce 2003 s Charmem. Další tři dostihy nedojel.

Jezdeckou kariéru pověsil na hřebík v roce 2008 ve Slušovicích v sedle Valdemosa a začal se věnovat trénování. Letos v den svých 38. narozenin však zemřel, když podlehl zraněním po ošklivém pádu z koně při tréninku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy