Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dostane se Tomáš Řepka brzy na svobodu? U soudu se děly velice podivné věci

Zdroj: Instagram
+ Dalších 7 fotografií
ZÁHADA
Zamítnutí předčasného propuštění Tomáše Řepky (45) z vězení provází jedna záhada za druhou. Podle médií totiž soudce, který o osudu bývalého fotbalového reprezentanta rozhodoval, požádal o propuštění příliš brzy. Jenže se ukazuje, že to není pravda.

Ze zákona lze požádat o propuštění z výkonu trestu už po absolvování jeho třetiny a tato lhůta uplyne až patnáctého prosince. I tímto soudce obhajoval svoje rozhodnutí, proč nepustil Tomáše Řepku na svobodu. Přidal také svou domněnku, že se sportovec za mřížemi nepolepšil.

Jenže minimálně první tvrzení se ukazuje jako nepravdivé.

Podmínku splnil

Podle Trestního zákoníku totiž odsouzenec může požádat o propuštění i předtím, než by na něj měl podle zákona právo. V tu chvíli ale musí mít kladné dobrozdání od ředitele věznice, kde si trest odpykává. Pokud by ho neměl, žádost se automaticky zamítá.

Tomáš Řepka (45) ale souhlas šéfa vězení dostal, navíc získal i kázeňskou odměnu, naopak žádný trest si nevysloužil. A k tomu se při rozhodování také přihlíží. Nebo k tomu, jestli je naděje, že až vyjde z káznice, že povede řádný život, což se u Tomáše očekávat dá.

Kdy půjde ven?

Oslovení právníci se shodují na tom, že obhajovat nepropuštění vězně nesplněním podmínky, kterou přitom splnil, je nepřijatelné. Navíc také z pár slov odsouzeného u jednání soudce nepozná, jestli se dotyčný skutečně nepolepšil. „Celé to chování je velmi nestandardní a myslím si, že v případě odvolání proti rozhodnutí existuje velmi vysoká šance na úspěch pana Řepky,“ tvrdí jeden z advokátů.

Čekací lhůty na „odvolačku“ jsou různé, při troše štěstí by ale další jednání mohlo být ještě před Vánoci a svátky by tak exfotbalista klidně mohl strávit na svobodě s přítelkyní Kateřinou Kristelovou (39) a její dcerou.

Související články

Další články