Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Dostane se brzy na svobodu? Pašeračce Tereze svitla naděje, ve vězení se propouští

Zdroj: extra.cz
+ Další 4 fotografie
naděje
Nejznámější české pašeračce Tereze Hlůškové (24) zase svitla naděje na brzké propuštění na svobodu. Tereza, která si v pákinstánském vězení odseděla už 2 roky a tři měsíce za pašování heroinu, dostala dobrou zprávu. Její trest byl snížen o další dva měsíce. Projednání jejího odvolání je však pořád v nedohlednu kvůli pandemii nemoci covid-19.

Tereza Hlůšková má důvod k radosti. Při příležitosti Eidu - svátku přerušení půstu - jí byl snížen trest o dva měsíce, k čemuž v minulosti došlo už několikrát. Když to takhle půjde dál, Tereza bude mít stále větší a větší naději na návrat do České republiky.

Snížení trestů a propuštění vězeňkyň

Kromě snížení některých trestů se v pákistánské věznici usmálo štěstí i na některé další vězeňkyně. "Hlavní paňdžábský ministr nařídil propuštění žen, které si už odseděly 75 % svého trestu,“ uvedl Blesk s odkazem na novináře Alího Aršáda. Podle něho mohly brány vězení opustit vězeňkyně s dobrým chování a nezletilými dětmi. Naopak na propuštění mohly zapomenout vražedkyně nebo ty, co spáchaly teroristický čin.

Tereza mezi propuštěnými sice nebyla, i tak jí ale zpráva potěšila. Podle Aršáda spokojeně snědla večeři s ostatními spoluvězeňkyněmi. „Doufám, že budu brzy propuštěna!“ pronesla prý Tereza.

Pašeračku Terezu zadrželi celníci v lednu roku 2018 na letišti v Láhauru. Odtamtud putovala rovnou do cely. V kufru totiž převážela téměř devět kilo heroinu.

Související články

Další články