Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Dostane se brzy na svobodu? Pašeračce Tereze svitla naděje, ve vězení se propouští

Dostane se brzy na svobodu? Pašeračce Tereze svitla naděje, ve vězení se propouští
Zdroj: extra.cz
+ Další 4 fotografie
naděje
Nejznámější české pašeračce Tereze Hlůškové (24) zase svitla naděje na brzké propuštění na svobodu. Tereza, která si v pákinstánském vězení odseděla už 2 roky a tři měsíce za pašování heroinu, dostala dobrou zprávu. Její trest byl snížen o další dva měsíce. Projednání jejího odvolání je však pořád v nedohlednu kvůli pandemii nemoci covid-19.

Tereza Hlůšková má důvod k radosti. Při příležitosti Eidu - svátku přerušení půstu - jí byl snížen trest o dva měsíce, k čemuž v minulosti došlo už několikrát. Když to takhle půjde dál, Tereza bude mít stále větší a větší naději na návrat do České republiky.

Snížení trestů a propuštění vězeňkyň

Kromě snížení některých trestů se v pákistánské věznici usmálo štěstí i na některé další vězeňkyně. "Hlavní paňdžábský ministr nařídil propuštění žen, které si už odseděly 75 % svého trestu,“ uvedl Blesk s odkazem na novináře Alího Aršáda. Podle něho mohly brány vězení opustit vězeňkyně s dobrým chování a nezletilými dětmi. Naopak na propuštění mohly zapomenout vražedkyně nebo ty, co spáchaly teroristický čin.

Tereza mezi propuštěnými sice nebyla, i tak jí ale zpráva potěšila. Podle Aršáda spokojeně snědla večeři s ostatními spoluvězeňkyněmi. „Doufám, že budu brzy propuštěna!“ pronesla prý Tereza.

Pašeračku Terezu zadrželi celníci v lednu roku 2018 na letišti v Láhauru. Odtamtud putovala rovnou do cely. V kufru totiž převážela téměř devět kilo heroinu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy