Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Dostane bonboniéru? Maminka Forresta Gumpa slaví 75. narozeniny. Takhle dnes vypadá

Sally Field: Filmová maminka Forresta Gumpa slaví 75
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Výročí

Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš. Filmová představitelka maminky Forresta Gumpa, dvěma Oscary oceněná herečka Sally Field, slaví 75. narozeniny. Jak na natáčení celosvětového trháku zpětně vzpomíná?

Sběratelka Oscarů

Své 75. narozeniny slaví americká herečka, režisérka, producentka a dvojnásobná držitelka Oscara za nejlepší herecký výkon. Sally Field si ale diváci pamatují hlavně jako maminku Forresta Gumpa v podání Toma Hankse (65).

Sally se narodila do herecké rodiny, svou kariéru započala v seriálu Gidget. Za roli textilní dělnice a odborářské předačky v dramatu Notma Rae získala rovnou Oscara, druhého si vysloužila za snímek Místa v srdci. Za roli matky Forresta Gumpa pak byla nominovaná na cenu BAFTA 1994. Celý film považuje za neskutečně inspirující.

Sally Field o Forrestově poslání

"V životě nikdy nevíte, co se stane. Můžete se na to dívat s panikou a strachem v očích anebo nejrůznější situace přijímat s jakýmsi nadhledem a snažit se vyždímat z každé situace to nejvíc. Někdy máme chuť sednout si a říct si: Aha, tak to byl asi osud, že se tohle stalo. Ale měli bychom vstát a bojovat za to, co chceme. I když nám vždy život nejde naproti," prozradila herečka v rozhovoru pro Americký filmový institut, co pro ni celý film Forrest Gump znamená.

Související články

Další články