Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dostal, co si zasloužil: Brutálně zabil přes 500 slonů. Za utrpení zvířat stráví muž 30 let ve vězení

Dostal, co si zasloužil: Brutálně zabil přes 500 slonů. Za utrpení zvířat stráví muž 30 let ve vězení
Zdroj: Pixabay.com
+ Dalších 9 fotografií
spravedlnost
Notorického zabijáka slonů jménem Mobanza Mobembo Gerard konečně dostihla spravedlnost. Soud v Kongu ho za jeho činy poslal na 30 let za mříže a uložil mu pokutu ve výši 68 tisíc dolarů, v přepočtu na koruny tedy milion a půl. Gerard slony zabíjel a následně vydělával na prodeji jejich klů. Rovněž nelegálně vlastnil vojenské zbraně a několikrát se pokusil zabít strážné, kteří ho chtěli při zabíjení slonů chytit.

Mobanza Mobembo Gerard, kterému je na celém africkém kontinentu přezdíváno Řezník, stráví následujících 30 let svého života za mřížemi. Úřady se snažily Gerarda dostat dlouhých 12 let, od roku 2008 totiž stihl zabít více než 500 slonů a mimo jiné vlastnil i vojenské zbraně, kterými se nejednou snažil zabít správce parků, v nichž nebohá zvířata vraždil.

Slon africký

Slon africký

Slon africký je největší suchozemský savec, který dorůstá výšky až 4 metrů. Jsou oblíbeným terčem pytláků, kteří následně obchodují se slonovinou. Lovci sice loví jen dospělé slony, ale následkem je i umírání osiřelých slůňat. Druh sice momentálně není ohrožený, je ale označen za zranitelný.

Muž byl nejaktivnější v Kongu, konkrétně v národním parku zvaném Nouabalé-Ndoki. Policii se podařilo ho dopadnout až poté, co zajala tři z jeho poskoků, kteří po příslibu možného snížení trestu prozradili, kde se Gerard nachází.

Úřady nyní doufají, že trest odnětí svobody na 30 let a vysoká pokuta do budoucna odradí další potenciální pytláky. „Vyšetřovatelé zjistili, že Gerard měl celkem 25 poskoků, s jejichž pomocí v uplynulých letech zabil až přes 500 slonů,“ vysvětlila Emma Stokes, pracovnice úřadu v regionu Střední Afrika.

Pytláci

Lov slonů je v Africe nezákonný a jejich zabíjení je trestáno, často se ale v minulosti stávalo, že byli pytláci velmi rychle propuštěni. Mobanza Mobembo Gerard má být exemplárním příkladem pro všechny, kteří by o lovu slonů uvažovali.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy