Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Došlo i na Jihlavu: Kvůli nárůstu nakažených se v oblasti opět zavádějí roušky

Došlo i na Jihlavu: Kvůli nárůstu nakažených se v oblasti opět zavádějí roušky
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Roušky v Jihlavě
V Jihlavě se opět vrací k rouškám. V pondělí o tom informoval jihlavský krizový štáb, který tak rozhodl na základě rostoucího počtu nakažených. V oblasti tak budou povinné roušky v MHD, u kadeřníků nebo velkých obchodech. Opatření by mělo vejít v platnost od úterních tří hodin odpoledne.

Po některých oblastech v Moravskoslezském kraji a Kutnohorsku se zpřísňují opatření i v Jihlavě. "Podle hygieniků se dá čekat další nárůst nemocných. Proto se krizový štáb usnesl, že se v celém okrese Jihlava znovu zavede povinnost nosit roušky ve všech veřejných zařízeních," řekl po 15. hodině mluvčí města Radovan Daněk.

Podobně jako v jiných českých oblastech, kde je zvýšený počet pozitivně testovaných lidí na nemoc covid-19, se i v Jihlavě vrací hlavně roušky. Ty budou opět povinné ve veřejné dopravě, velkých obchodech, zdravotnických zařízeních a domovech seniorů. Rouškám se nevyhnou ani v kadeřnictvích či kosmetických salonech. "Samozřejmostí je také povinnost důkladné dezinfekce ve všech těchto prostorách," doplnil Daněk.

Roušky budou povinné i na místech, kde je běžný kontakt mezi lidmi kratší než vzdálenost 1,5 metru. Podobně jsou na tom i velké akce. "Opatření se bude průběžně upravovat na základě epidemiologické situace," upozornil mluvčí Jihlavy a zároveň doporučil lidem, aby dodržovali vzdálenost dva metry od ostatních osob, pokud to nejsou rodinní příslušníci. Spolu s Čáslaví a Církvicemi tak jde o třetí oblast, kde se zpřísnila nařízení za poslední týden.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy