Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Došel alkohol, tak vypili dezinfekci: Z 9 lidí na večírku přežili jen 2, jsou v kritickém stavu

Došel alkohol, tak vypili dezinfekci: Z 9 lidí na večírku přežili jen 2, jsou v kritickém stavu
Zdroj: Pixabay.com
hloupost
Party o celkem 9 lidech se kvůli hloupému omylu zvrhla v hromadnou sebevraždu. K incidentu došlo v ruském městě Tomtor poté, co na večírku došel alkohol a účastníky nenapadlo nic lepšího než pít dezinfekci. Po smrti prvních třech osob bylo zbylých šest převezeno do nemocnice, i přes veškerou snahu lékařů ale zemřeli další čtyři lidé. Dva jsou stále v kritickém stavu.

Pandemie koronaviru trápí celý svět a lidé se čas od času rozhodnou, že si náladu zlepší večírkem a popíjením alkoholu. K uspořádání party se rozhodla i skupina 9 přátel z Ruska, která ovšem nenakoupila dostatečné množství pitných lihovin, a tak se rozhodla, že vypije to, co má dnes doma téměř každý - dezinfekci

Je známo, že dezinfekce, kterou si lidé dnes běžně nanášejí na ruce, není určena k vnitřnímu používání. Po napití jako první zemřeli tři účastníci večírku - dva muži ve věku 27 a 59 let a 41letá žena. Ostatní si okamžitě zavolali záchranku.

Zbylých 6 osob bylo převezeno do nemocnice, bohužel i přes veškerou snahu lékařů se ale další 4 osoby nepodařilo zachránit. Pití dezinfekce si tak vybralo 7 obětí, další 2 osoby jsou v kritickém stavu a není jisté, zda přežijí.

Varování

Ruské úřady po tomto incidentu důrazně varují před pitím dezinfekce a doufají, že se nic podobného už nestane. Tito lidé nicméně nebyli prvními, kteří zkoušeli dezinfekcí nahradit alkohol. V Novém Mexiku v červnu zemřeli tři lidé a jeden zůstal nevidomý kvůli stejné chybě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy