Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Dopřejte si pitnou kúru z Karlových Varů v bezpečí domova

Dopřejte si pitnou kúru z Karlových Varů v bezpečí domova
Zdroj: www.mlynsky-pramen.info
Mlýnský pramen

Aktuální epidemiologická situace se dle všeho vyvíjí pozitivně, ale i tak je stále vhodné mít v rukávu pro menší zdravotní neduhy a jejich prevenci i „domácí pomoc“. Pokud vás trápí obtíže s trávicím ústrojím či choroby látkové výměny, vyzkoušejte pitnou kúru z Karlových Varů. Tu můžete provádět jednoduše v pohodlí a bezpečí domova s pomocí karlovarského Mlýnského pramene.

Blahodárný vliv minerálních pramenů v oblasti Karlových Varů je znám již od 14. století, kdy zde Karel IV. založil lázeňské město. A od té doby jeho věhlas stále roste. Karlovy Vary se staly nejvýznamnějšími českými lázněmi, které navštěvují nejen lidé z celé České republiky, ale i z celého světa. Zdejší minerální prameny jsou užívány zejména v případě problémů se zažívacím ústrojím a chorobami látkové výměny.

Expertkou na prameny v oblasti Karlových Varů je Prim. MUDr. Milada Sárová, specialista FBLR. Je to bezmála padesát let, co odjela na svatební cestu do Karlových Varů a Vřídlo ji učarovalo. Zpočátku spolupracovala s Výzkumným ústavem balneologickým, byla organizátorkou světového balneologického kongresu společnosti ISMH. Je iniciátorkou stavby Zámeckých lázní s bazénem s vřídelní vodou. V hotelu Pupp vybudovala Lázeňské centrum Harfa - symfonie zdraví, kde léčila Josefa Somra se Zuzanou Šavrdovou, ale i hvězdné pacienty z celého světa. V její kronice můžeme najít nejen hvězdy stříbrného plátna jako například oscarového herce Bena Kingsleyho, americkou herečku Sharone Stone, francouzského herce Gerarda Depardieu, ale i hlavy některých států. V péči měla bývalého sovětského prezidenta Michaila Gorbačova a opakovaně prezidenta Václava Havla. Na jeho počest je nazván i karlovarský hotel Prezident, kde nyní lékařka pracuje, a kde se bývalý prezident léčil.

Dobu, kdy kvůli koronavirové situaci zůstal hotel zavřený, využila Milada Sárová s docentem Petrem Koliskem pro vlastní výzkum. Chtějí potvrdit pozitivní vliv i jednorázové pitné kúry na zlepšení funkce neurovegetativního systému, který ovlivňuje činnost všech vnitřních orgánů. Léčebný efekt karlovarské minerální vody vysvětluje MUDr. Sárová především teplotou a unikátním složením minerální vody.

Léčivé účinky většiny karlovarských pramenů si však nyní může dopřávat jen málokdo. Zdejší hotely jsou stále otevřeny v omezeném režimu kvůli koronavirové pandemii a celá kolonáda se aktuálně nachází v rekonstrukci a je již několik měsíců zavřená. „I když pitná léčba přírodními léčivými minerálními vodami je prováděna primárně v lázních, pod vedením specialisty balneologa, je možné některé minerální vody použít k domácímu léčení. Platí to pro karlovarský Mlýnský pramen. Při domácím léčení může být tato velmi silně mineralizovaná hydrouhličitano-sírano-chlorido-sodná hypotonická minerální voda využitá buď jednorázově pro svůj účinek na zažívací trakt jako antacidum (reguluje množství kyseliny v žaludku), cholagogum (zvyšuje vylučování žluči nebo urychluje vyprazdňování žlučníku) či jemné projímadlo v chladné formě, ale také ohřátá na 50 ºC k domácí pitné léčbě,“ říká Prim. MUDr. Milada Sárová.

Karlovarský Mlýnský pramen je velmi silně mineralizovaná voda s vysokým obsahem fluoridů a kyseliny křemičité. Během pitné kúry pro vaše zažívání byste měli vypít pomalu při chůzi přibližně 250-400 ml Mlýnského pramene 30 až 45 minut před jídlem, 2-3krát denně. Vyzkoušejte pitnou kúru praktikovat po dobu 14 dní. Klientům s renální hypertensí se domácí pitná kúra nedoporučuje.

Kdy si dopřát pitnou kúru s Mlýnským pramenem?

V rámci dodržování zdravého životního stylu

V případě obtíží s trávicím traktem, zejména s:

- žaludkem

- tenkým i tlustým střevem

- žlučníkem a žlučovými cestami

- dvanáctníkem

- slinivkou břišní

- játry

Při chorobách látkové výměny (např. diabetes mellitus II. typu)

Vhodné množství minerální vody je individuální, záleží na hmotnosti těla, věku, stavu srdce a oběhového systému, stavu ledvin a vylučovacího systému. Závažnější zdravotní obtíže je nutné řešit s lékařem!

Mlýnský pramen můžete zakoupit v běžné obchodní síti, v lékárnách a e-shopu https://eshop.mattoni1873.cz/shop obvykle za cenu cca 35 Kč/700 ml.

Více informací o Mlýnském prameni naleznete na www.mlynsky-pramen.info.Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Další články

Nejnovější kauzy