Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Bílá pohroma: Dopravu v Česku komplikuje sníh, silničáři nestíhají odklízet

Doprava v Česku: Komplikace způsobuje sníh, silničáři nestíhají odklízet
Zdroj: Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje
rozmary počasí

Už od brzkého rána komplikuje dopravní situaci v České republice intenzivní sněžení. Někde auta vůbec neprojedou. Policie vybízí řidiče kteří nemusí, aby vůbec nevyjížděli.

"Řadu komunikací blokují nehody či uvízlá vozidla. Většina havárií a nehod se obešla bez závažných zranění. Pokud nemusíte, nevyjíždějte. Sledujte dopravní informace." Tento vzkaz napsala Policie Čr na svíém twitterovém účtu. Intenzivní sněžení komplikuje dopravu už od rána v celé republice.

Nejhorší je situace na Moravě. "Řada komunikací je sjízdná jen s velkou opatrností, některé blokují uvízlé kamiony. Za první dvě hodiny sněžení eviduje operační středisko KŘP JmK téměř pět desítek nahlášených událostí v dopravě," napsali policisté s tím, že problémy způsobuje sníh i chodcům.

Hasiči Jihomoravského kraje po osmé ráno uvedli, že evidují 9 výjezdů k dopravním nehodám spíše lehčího charakteru Problémy způsobuje sněžení rovněž v pražské dopravě. ​Ve Středočeském kraji je nejhorší situace na Dobříšsku a Berounsku. Spoje nabírají velká zpoždění a některé zastávky jsou bez obsluhy.Související články

Další články