Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Dopravní podnik nechá uzavřít výstup z metra na Andělu na 9 měsíců! Radnici se to vůbec nelíbí

Jak to bude s výstupem na Andělu?
Zdroj: archiv
Dopravní podnik rozhodl, že nechá uzavřít výstup z metra na Andělu na 9 měsíců. Vedení radnice na Praze 5 o tom nebylo dostatečně informováno.

„O tom, že dopravní podnik uzavře na celých 9 měsíců východ z nejfrekvento­vanější zastávky na Praze 5, jsem se dozvěděl z novin, což nepovažuji za šťastnou komunikaci,“ uvedl starosta Prahy Pavel Richter (TOP 09) a upřesňuje: „Dle plánů Dopravního podniku se mělo uzavřít skoro celé území u východu z metra, kde se konají farmářské trhy a další společenské akce. To je pro nás nepřijatelné.“ Ihned potom, co se vedení městské části dozvědělo o této uzavírce, začaly intenzivní jednání s Dopravním podnikem.

Mezi hlavní požadavky městské části Praha 5 patří koordinace s posunem zastávky v Nádražní ulici během rekonstrukce, obnova vodorovného značení pro pěší u dotčených chodníků, včasná hlášení o výluce v metru a tramvajích, omezení vjezdu do záboru ve špičkách pracovních dnů a minimalizování zásobování staveniště o pátcích po dobu farmářských trhů. Zároveň Dopravní podnik hlavního města Prahy přistoupil na posunutí termínu rekonstrukce, která začne až v polovině září místo poloviny srpna.

„Dopravní podnik nám vychází vstříc, jsme s výsledky jednání spokojeni. Jen nás mrzí, že jsme tyto věci nemohli řešit dopředu a byli jsme postaveni před hotovou věc a nyní to musíme šít horkou jehlou,“ říká starosta Richter.

Dopravní křižovatka Anděl (resp. Na Knížecí) je v počtu přepravených cestujících jednou z nejvytíženějších v celé Praze a uzavírka východu z metra postihne po dobu 9 měsíců desetitisíce lidí denně.

Městská část Praha 5 bude důrazně kontrolovat informovanost občanů ohledně výluky a sama v případě zájmu poskytne dopravci vlastní inzertní prostory pro komunikaci dané problematiky. „Je potřeba, aby se informace o objízdných trasách dostala k občanům co nejdříve. Například při cestě ze směru Zličín nepoužívat Anděl jako přestupní bod na tramvaj, ale až Palackého náměstí," říká Richter.

Vyjádření Dopravního podniku najdete zde.

Při jakýchkoliv dotazech je možno se obrátit na infolinku Dopravního podniku hlavního města Prahy nebo na tiskové oddělení městské části Praha 5.

Související články

Další články