Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Dopoval jsem už od 21 let: Bývalý cyklista Lance Armstrong vytáhl kostlivce ze skříně

Dopoval jsem už od 21 let: Bývalý cyklista Lance Armstrong vytáhl kostlivce ze skříně
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
doping
Přišel o všechny tituly z Tour de France, zůstalo mu však zlato z mistrovství světa v roce 1993. Po osmi letech od odhalení dopingu se bývalý cyklista Lance Armstrong (48) rozhodl jít ven s celou pravdou. Přiznal, že dopoval už od svých jednadvaceti let. Okamžitě tak vyvstaly pochyby i o triumfu ze světového mistrovství!

Psal se rok 2012, když to na Lance Armstronga prasklo a z obdivovaného šampiona byl rázem opovrhovaný lhář. Po odhalení, že dopoval, přišel o všechny tituly od srpna 1998 i o velké peníze. Jenže celou pravdu se tehdy nejenom svět sportu nedozvěděl...

V dokumentu Lance americké televize ESPN se rozhodl říct všechno. "Poprvé jsem dopoval, když mi bylo jednadvacet let," přiznal Armstrong v krátké upoutávce.

Doping lze podle bývalého cyklisty vnímat z různých úhlů pohledu. "Nejjednodušší je říct, že to je, když nejednáte podle pravidel. Dostávali jsme vitaminové injekce a další věci? Ano, ale nebylo to zakázané. Vždycky jsem věděl, co dostávám, vždycky jsem to byl já, kdo o tom rozhodl," tvrdí s tím, že se nikdy nenechal do ničeho nutit. "Nikdo mi nikdy neřekl: 'Neptej se a prostě si vezmi, co ti dáváme.' To bych nikdy neakceptoval. Zajímal jsem se o to, ten krok jsem udělal já," doplnil.

Dokument poběží v televizi příští dvě neděle, tak uvidíme, k čemu všemu se Armstrong přizná. Už teď se dá z jeho tvrzení odtušit, že čistý nebyl ani na mistrovství v roce 1993. Zlato si tehdy odnesl jako nejmladší cyklista v historii.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy