Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Dopis pro Káju a anděl strážný: Takhle dnes vypadá hrob Karla Gotta

Takhle dnes vypadá hrob Karla Gotta.
Zdroj: profimedia, extra/Josef Onderka, koláž Extra
+ Dalších 6 fotografií
Karel Gott

Jeden z nejoblíbenějších českých zpěváků Karel Gott by dnes oslavil své 82. narozeniny. I přesto, že od jeho smrti uplynuly dva roky, lidé na božského Karla doposud nezapomněli a neustále si ho připomínají prostřednictvím jeho písní a na hrob mu nosí květiny. Redakce eXtra.cz byla zjistit, jak to nyní vypadá na hrobě slavného zpěváka. 

Vypadá to, že u hrobu Karla Gotta na Malvazinkách je stále rušno. Mistrův náhrobek i jeho okolí zdobí nádherné květiny, zejména gerbery, svíčky a upomínkové předměty. Jedním z nich je například anděl, který stráží Gottovo místo posledního odpočinku.

Na Zlatého slavíka fanoušci nezapomínajíi. Den před jeho narozeninami se na hrobu objevil i dopis věnovaný "Kájovi". Zda jde o přání k narozeninám, či vzkaz do nebe, ví pouze autor a sám Gott.

Nechal po sobě krásné dcery

Nezapomenutelný zpěvák Karel Gott by dnes oslavil 82. narozeniny. Kdyby nebylo zákeřné rakoviny, rozdával by zpěvák dobrou náladu prostřednictvím svých písní dodnes.

Před dvěma lety navždy odešel geniální zpěvák, milovník žen a gentleman, který po sobě zanechal vdovu Ivanu Gottovou a dvě nádherné dcery Charlotte Ellu Gottovou a Nelly Sofii Gottovou.

Během své kariéry vydal neuvěřitelných 293 sólových alb na domácí scéně i v zahraničí. Mezi lety 1965 - 2019 se prodalo 50 milionů nosičů hudebních alb s jeho nahrávkami, což z něj učinilo nejúspěšnějšího českého interpreta.

Bojoval s rakovinou

Karel poprvé rakovinu statečně porazil, ale ta potvora si jej našla znova. V roce 2018 se u Karla Gotta objevila porucha krvetvorby a v polovině září následujícího roku problémy přerostly v akutní leukémii.

Kvůli leukémii zrušil veškerá nadcházející vystoupení a zahájil ambulantní léčbu, opět ve VFN Praha. Nemoc nad ním bohužel vyhrála.

Ve věku 80 let zemřel ve spánku před půlnocí 1. října 2019 doma na Bertramce v rodinném kruhu.

Podívejte se do galerie na to, jak dnes vypadá hrob Zlatého slavíka.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy