Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Dopis na rozloučenou: Chci odejít jako Jan Palach! Pak se muž (54) zapálil na Václaváku

Zdroj: Twitter - Anna Kottová
+ Další 3 fotografie
Poslední zpráva
Chci zemřít jako Jan Palach! To napsal zoufalý muž (54) svému bratrovi předtím, než se okolo tří odpoledne v pátek zapálil na Václavském náměstí. Bratr proto okamžitě zalarmoval policii, která se ho snažila najít prostřednictvím mobilního operátora. Stihli to až ve chvíli, kdy už ho vyděšení Pražané viděli hořet.

Přesně den před výročím smrti Jana Palacha se na Václavském náměstí pokusil upálit 54letý muž. S popáleninami na třetině těla ho záchranáři v pátek odpoledne převezli do vinohradské nemocnice, kde prý bojuje o život.

Těsně předtím, než se v horní části Václaváku polil benzínem a šktrl zapalovačem, zanechal cosi jako dopis na rozloučenou. Napsal totiž zprávu bratrovi, že chce odejít podobně jako Palach. "Jeho bratr proto zalarmoval policii, která se ho snažila lokalizovat přes mobilního operátora," řekl serveru Aktuálně.cz místostarosta Prahy 1 Petr Hejma. K informacím o případu má přístup proto, že má v kompetenci bezpečnost prvního pražského obvodu.

"Ale lokalizace nikdy není úplně přesná. ze určit, že ten člověk se pohybuje v okruhu zhruba tří set metrů. Policisté tedy muže hledali, byli hodně blízko a dobíhali tam," dodal Hejma.

Zatím není jasné, co muže k činu vedlo. Údajně ale trpěl silnými depresemi. Policisté nešťastný případ vyšetřuje a prosí každého svědka, aby se ozval na tísňovou linku 158.

VŠE, CO ZATÍM VÍME:

VIDEO s hořícím mužem (54) z Václaváku: Polil se benzínem, takhle ho zachraňovali!

MINUTU PO MINUTĚ: Muž (54) se zapálil na Václaváku! Bylo to kvůli UPRCHLÍKŮM?

Na Václaváku hořel muž (54), zapálil se sám! Pouhý den před výročím smrti Palacha

Související články

Další články