Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dopady home office na lidské tělo: Fitnesska Sandra radí, jak se doma udržet fit

Dopady home office na lidské tělo: Fitnesska Sandra radí, jak se doma udržet fit
Zdroj: Archiv Sandry R.
+ Dalších 5 fotografií
rady a tipy
Koronavirus zahnal spoustu lidí do domovů, odkud pracují. Často jde o sedavé zaměstnání a člověk si nemůže ani zajít do fitka se protáhnout a zacvičit si. Fitness trenéři museli přesunout cvičení se svými klienty ven, ale když je moc zima, musí se spolehnout na online tréninky. Stejně tak to má i trenérka Sandra Rulfová, která nám prozradila, jak se home office a zavřené fitko podepisují na jejích klientech, a zároveň přišla s doporučeními a radami, kterými se může řídit každý z nás.

Při home office a karanténě se člověku asi jen tak do cvičení nechce a zavřená fitka nejsou moc velkou motivací. Jak to vidíš ty jako fitness trenérka?

Shrnula bych to asi tím, ze motivace je opravdu důležitá, ale nejdůležitější je, jak se k tomu postavíme. Možností je spoustu. Myslím, že ti, kteří cvičí rádi a baví je to, tak je žádný koronavirus nezastaví. Ostatní budou mít vždycky výmluvy, jak a proč necvičit.

Setkáváš se s tím, že ti tví klienti, se kterými jsi pravidelně cvičila, zleniví?

Ano, i s tím se setkávám, ale snažím se je i přesto namotivovat ke cvičení, například online cvičením se mnou nebo vypracovaným tréninkovým plánem na doma a neustálou komunikací s nimi. Většina se drží a maká, i když nejsou takové možnosti. Za to jsem moc ráda. Někteří to bohužel vzdají a zvítězí výmluvy. Pokud ale chceme mít výsledky a makat, tak bychom se neměli nechat ničím odradit a prostě na sobě makat za každé situace.

Vymýšlíš pro své klienty nějaké alternativy, jak spolu cvičit?

Nabízím několik možností. První, online tréninky na mé stránce na Facebooku, které nabízím hlavně svým klientům, případně známým a lidem, kteří mají zájem. Dále vypracované tréninkové plány, které sestavuji pouze svým klientům, se kterými už cvičím delší dobu a znám jejich tělo, pohyby a zdravotní stav. Poslední varianta jsou individuální tréninky venku na různých workoutech a podobně.

Co bys doporučila na nějaké domácí protažení nebo lehké cvičení, které může dělat každý?

Určitě doporučuji celkově pohyb a především pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání a kvůli home office jsou téměř bez pohybu. Zařaďte do svého dne pravidelné procházky, případně běhání, a pokud jste nikdy necvičili nebo nevíte, jak začít, tak bych určitě vyhledala nějaké zkušené trenéry nebo pohybové specialisty, kteří vám poradí, ale vše s opatrností. Každý jsme jiný a ne každému bude vyhovovat tohle a tamto cvičení. Navíc doma vás nikdo neohlídá, takže cvičte opravdu opatrně. Myslím, ze procházkou a nějakým klidnějším online skupinovým cvičením nic nezkazíte. Je lepší, když vás trenér zná, ví, co s vámi může a nemůže, a sestaví vám plán přímo pro vás.

A co přímo je podle tebe dobré na domácí cvičení?

Na domácí cvičení je za mě určitě top závěsný systém, například TRX, pak gumičky, expandery, kettlebelly a pěnový válec, na kterém si můžete zacvičit na břicho a zároveň uvolnit svaly po cvičení nebo po dlouhém sezení na židli.

Co bys lidem vzkázala?

Nevzdávejte se. Společně to dáme. Když už jste jednou začali, tak by byla škoda přestat.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy