Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dopad karantény: Chlapec se kvůli koronaviru nemohl stýkat s kamarády, sáhl si na život

Dopad karantény: Chlapec se kvůli koronaviru nemohl stýkat s kamarády, sáhl si na život
Zdroj: Facebook/Tracey Tyler Clarke
sebevražda
Karanténa během koronavirové krize byla pro řadu lidí velmi náročná. Pro někoho měla ale fatální následky. Čtrnáctiletý Sam v květnu bez vysvětlení spáchal sebevraždu. Jeho matka předpokládá, že právě izolace od přátel pro něj byla psychicky náročná.

Tracey Tyler z Beworthu ve Velké Británii se 25. května vracela domů ze své noční směny na koronavirovém oddělení. Tam se jí naskytl děsivý pohled na jejího syna. Teprve čtrnáctiletého Sama našla oběšeného v ložnici. Onen osudný den hrál Sam online hry se svými kamarády. Náhle jim řekl, že bude zpátky za dvě sekundy. K počítači se už ale nevrátil.

Přesto, že se jeho kamarádi setkávali i po uzavření škol, Sam musel zůstat doma. Kdyby se totiž Tracey nakazila v práci koronavirem, onemocněl by pravděpodobně i syn. "Pracovala jsem na oddělení covidu a bála jsem se, že by nemoc rozšířil," uvedla pro The Sun. Jeho matka tak věří, že se chlapec během koronavirové karantény cítil příliš izolovaný od okolního světa.

"Věřím, že kdyby byl ve škole, nestalo by se to. Jediná věc, která se změnila, bylo to, že celou noc hrál hry a během dne spal - jako všechny děti," objasnila matka. U zesnulého chlapce nebyla nikdy prokázána žádná duševní choroba a Tracey tak předpokládala, že je Sam jen náladový. O jeho utrpení neměla žádné tušení.

"Vědět, že se mé dítě rozhodlo ukončit svůj život, aniž by zanechalo jakékoliv vysvětlení, je těžké," dodala Tracey s tím, že její syn se vždycky smál a vtipkoval. Ve škole byl velmi populární, měl přítelkyni a nikdy neměl žádné starosti.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy