Pozitivní emoce harmonizují naše vnitřnosti i celý systém a nám tak zůstává pohoda v každé buňce, která ji pak předává dál. Proto se snažte neustále smát a dostávat se do pocitu pohody a štěstí. S negativními pocity je to trošku složitější. Rozhodně nejde o tělu prospěšné pocity. Pojďme se tedy podívat na ty nejčastější.

1. STRES

Pokud jsme neustále ve stresu, oslabujeme tím srdce i mozek a negativně napadáme celý nervový a imunitní systém. Pokud chcete tedy své srdíčko ozdravit, pokuste se co nejčastěji pociťovat lásku, štěstí a radost.

2. SMUTEK

Kdo nebyl v životě smutný? Pokud je naše trápení ovšem dlouhodobé, máme zřejmě problémy s plícemi, jsme neustále unavení nebo lapáme po dechu. Průvodním jevem smutku je pláč a deprese, což by pro nás mělo být vykřičníkem. Pokud chceme tedy proti smutku bojovat a oslabené plíce posílit, měli bychom cítit odvahu a spravedlnost.

3. STRACH

Strach souvisí přímo s ledvinami, které doslova ničí. Následně tak dochází k velkému vyčerpání organismu a únavě. Právě kvůli ledvinám se snažme pociťovat klid, ticho a jemnosti. Jedině takové emoce nás harmonizují.

4. ŠOK

Pokud ve svém životě právě tuto emoci pociťujete, často škodíte tím srdci i ledvinám. Naučte se pozitivně myslet, pociťovat lásku, radost a štěstí. Pak své srdce i ledviny posílíte a dojdete tak k úplnému zdraví.

5. HNĚV

Ten, kde se neustále zlobí, má s největší pravděpodobností oslabená játra. Pro posílení právě těchto důležitých orgánů se naučte pociťovat a pozitivně prožívat štědrost a laskavost.