Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Donatelo Versace Stojka není sám! Seznam šílených jmen, které dali Češi svým dětem

Příchod miminka vždy vyvolá velké emoce. Mnohé matky pak neví, jaké
jméno pro potomka vybrat…
V Ústí nad Labem se narodil malý Donatelo Versace Stojka. Toto podivné jméno je už několik dnů hitem na Facebooku. Malý Donatelo ale není sám, kdo má v Česku podivné jméno. Některé maminky si asi myslí, že čím podivnější jméno, tím lepší a zajímavější budoucí život.

V Ústí nad Labem se narodil malý Donatelo Versace Stojka. Jak maminka na toto jméno přišla?

„Toto jméno se zalíbilo staršímu synovi, byl to jeho nápad. Inspiraci našel v seriálu Želvy Ninja,“ uvedla maminka Sandra pro Ústecký deník. K příjmení Stojka dostal její syn ještě jedno příjmení – Versace. Mamince se to prý hodně líbilo.

Maminka malého Donatela ale není sama, kdo se vyžívá v podivných jménech. Matrika v České republice nepovoluje pro děti jména věcí, zvířat a rostlin. Takže Broskvičku, Sněhuláka a nebo Jablíčko tady v rodném listě nikdo nemá. Ale i tak se najdou podivnosti. Stačí, že rodiče prokážou, že jméno existuje a už někdy v historii bylo použito.

V Česku žije například pán, který se jmenuje Vinnetou Milenko. Narodil se jako desáté dítě a matka už nevěděla, jaké jméno mu má dát. A v televizi zrovna běžel Vinnetou. Podle legendy musel jméno pro malého klučinu povolit prezident Novotný. A to v České republice žije ještě Vinetue Chlupatý, jak tvrdí novináři z Mladé fronty.

Mnozí Češi nepřekousli, že dcera Karla Gotta se jmenuje Charlotte Ella Gottová. Ale Ivanka prý byla ze jména naprosto fascinovaná.

Skladatel Petr Hapka zase má syna, který nese staré jméno Haštal. A to si chtěl Hapka pro syna u matriky vydupat jméno Jidáš, ale to mu rozmluvili. Stejně je to s Ježíšem. Teoreticky nikdo nemůže takovému jménu zabránit, ale matrikářky se vždy snaží rodičům naznačit, že jméno je opravdu na celý život.

Jsou případy, kdy to ale rozmluvit nešlo. Rodiče si řekli, že to jméno je prostě super a nedalo se jinak. Takže kromě Vinnetoua a Donatela máme v Česku například Filomenu, Biserku, Vsevoloda, Narcise nebo Wednesday!

Taková Aňa Geislerová má doma Bruna Fidelia a Monika Načeva porodila syna Ryu. Hlavní ale je, aby děti byly zdravé!

Mohlo by vás zajímat

Další články