Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Donald Trump uspořádal tiskovou konferenci: Prohlásil se za vítěze voleb a odešel

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
arogance
Po týdnu mlčení se Donald Trump v pátek rozhodl předstoupit před americká média. V místnosti pro tiskové konference hovořil o iniciativě týkající se cen léků a opět dokázal, že odmítá uznat porážku Při projevu se prohlásil za vítěze voleb, na otázky novinářů neodpověděl a prostě odešel.

Konference s Donaldem Trumpem se měla v pátek týkat především nových opatření za účelem snížení ceny léků, nynější prezident USA ovšem ve svém projevu několikrát nepřímo promluvil i o volbách. Tvrdil například, že se stal terčem negativní reklamy farmaceutických fi­rem.

Americké prezidentské volby vyhrál Joe Biden, Trump se však s porážkou nechce smířit a na konferenci to znovu dokázal svým výrokem. „Zvítězil jsem, ale to víte, brzy to uvidíte. Získal jsem téměř 74 milionů hlasů,“ řekl. Pro jeho oponenta přitom hlasovalo o několik milionů voličů víc. Z konference následně odešel a na dotazy novinářů neodpověděl.

Donald Trump už před časem tvrdil, že jeho výhra bude jasná po přepočtu hlasů v některých státech. Ty ale postupně hlásí, že výsledky voleb přepočty neovlivní a hlasy byly už napoprvé spočítány správně.

Neústupnost

Podle některých zahraničních médií mají členové Trumpovy rodiny nyní jasný úkol – přesvědčit ho o tom, že prohrál. Hlavní roli má zaujmout Ivanka Trump. Zdá se ale, že se ještě nikomu nepodařilo Donaldovi vysvětlit, že znovu prezidentem nebude.

Související články

Další články