Diana Trumpa tak oslnila, že jí věnoval kapitolu ve své knize The Art Of The Comeback. Tenkrát na sobě měla princezna dlouhé černé sametové šaty s úchvatným dekoltem, perlové náušnice a diamantové náramky.

„Když vešla, rozzářila celou místnost. Najednou jí všichni patřili. Bylo vidět, že má na ostatní lidi velký vliv,“ zavzpomínal Trump, který byl v té době ženatý s herečkou Marlou. Ale to mu samozřejmě nevadilo. Ucítil příležitost. Byl to mocný podnikatel a pomýšlel o vstupu do politiky. Diana pro něj představovala úlovek snů. S ní po boku by měl dveře otevřené kamkoliv.

„Na první pohled bylo jasné, že je to princezna. Byla tak šarmantní, stačilo být v její přítomnosti a cítili jste se lepším,“ napsal také Trump. A měl možnost naplno si vychutnat její kouzlo, neboť byli usazeni u stejného stolu. Už tenkrát měla královská dvojice problémy a Charles se večeře neúčastnil. Když se půl roku poté Charles a Diana rozvedli, tak Trump neváhal.

Podle moderátorky Seliny Scott, která tenkrát napsala o Trumpových svůdnických pokusech do deníku Sunday Times, rozjel Trump lov na princeznu ve velkém. Do Buckinghamského paláce nechal naposílat stovky růží a navíc Dianě nabídl členství v luxusním sportovním klubu na Floridě, kam ji neustále zval. Dokonce v rádiu DJ Howardu Sternu řekl, že se s ní „mohl vyspat“, což později popřel a prohlásil, že ji vždy velmi respektoval.

Princezna Diana však všechny jeho nabídky slušně, leč důsledně odmítala a on nakonec přestal.

Podle moderátorky Seliny Scott navíc Trump po tragické nehodě v Paříži prohlásil, že „kdyby byli spolu, tak by se to nikdy nestalo“.