Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Donald Trump porušil pravidla na sociálních sítích: Hrozí mu blokace účtů

Donald Trump porušil pravidla na sociálních sítích: Hrozí mu blokace účtů
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
porušení pravidel
Prezident Donald Trump (74) odmítá přiznat porážku. Zarytě o tom už měsíce píše na svém Twitteru, ale tentokrát se jeho slova nedostala ani do oběhu. Sociální sítě se v posledních měsících mění vv bezpečnější místo a cokoliv, co zní jako podněcování násilí, je blokováno. Takže i některé Trumpovy příspěvky, jak vyhodnotil jeho oblíbený Twitter.

Poslední dva příspěvky na Twitteru Donalda Trumpa neuvidíte. I několik dalších. A prezident si rozhodně jen tak něco psát na Twitter teď psát nebude, minimálně ne, pokud to bude vypadat, že své příznivce a sledující podněcuje k násilí či jen vyvolává spory. Právě to vedlo k dočasnému zablokování Trumpova Twitteru. Mělo by mu běžet omezení po dobu 12 hodin.

Jenže to nebude mít Trump v budoucnu tak jednoduché, pokud chce dál používat svůj twitterový i facebookový účet. Twitter je v mnoha ohledech velmi velkorysý a povoluje velké množství obsahu, které je na jiných sítích (například na Instagramu či Facebooku) cenzurováno nebo ihned vymazáno. Ale ani Twitter nehodlá sledovat, jak v lidech někdo podněcuje násilí.

Hrozí mu permanentní blokace

Trumpovi hrozí, že pokud i nadále bude podobné příspěvky přidávat, zablokují mu profily. Twitter navíc dokázal udělat to, že kdykoliv Trump kohokoliv obviní ze zfalšování voleb nebo o tom jen hovoří, automaticky odkaz ve Tweetu přesune na stránku o tom, že neexistují žádné důkazy o zfalšování listopadových voleb.

"Budoucí porušování pravidel Twitteru (...) povede k trvalému zastavení účtu Donalda Trumpa," vyjádřil se Twitter s tím, že k zablokování dojde, pokud Trump příspěvky nesmaže, což je možné, že se nestane. Trump totiž je dobře známý tím, že na nějaké zásady komunity nebere ohledy. To Facebook byl o něco mírnější, ale stále poslal jasnou zprávu, Trumpův profil zablokoval na 24 hodin. Objevilo se totiž video, kde Trump opět opakuje, že byly volby zfalšovány. Toto video pak odstranil přímo YouTube a Twitter nakonec také.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy