Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Donald Trump oznámil vítězství: Volby mi chtějí ukrást přes korespondenční hlasy, tvrdí

Donald Trump oznámil vítězství: Volby mi chtějí ukrást přes korespondenční hlasy, tvrdí
Zdroj: csfd
usa volby
Donald Trump (74) na svých sociálních sítích a následně i při projevu k národu oznámil výhru v prezidentských volbách. Výsledky už mohou být ovlivněny pouze korespondenčním hlasováním, toho se ale stávající hlava USA obává. Korespondenčně totiž častěji volí demokraté a o těch tvrdí, že právě skrz tyto hlasy mu chtějí volby ukrást.

Sčítání hlasů může v USA trvat dny i týdny, i přesto Donald Trump na svém Twitteru promluvil o vítězství. To pak zmínil i při projevu k národu, v němž poděkoval svým voličům, manželce Melanii, rodině a týmu. Rovněž zmínil svou myšlenku o zbytečnosti sčítání korespondenčních hlasů.

Právě korespondence se Donald bojí nejvíc, tímto způsobem totiž hlasují především demokraté a výsledek voleb se tak může změnit. Podle politologů je ale jasné, že v takovém případě by se stávající prezident obrátil na soud.

Na svůj Twitter Donald už během sčítání hlasů napsal, že se mu demokraté snaží ukrást volby. Zmínil, že po uzavření volebních místností už hlasovat nelze, přitom neexistuje zpráva, že by se o to někdo vůbec pokoušel.

Joe Biden reagoval

Podle svého oponenta nemá Donald Trump o výhře vůbec mluvit. Joe Biden si stojí za tím, že on ani Trump nejsou těmi, kdo má výsledky prezidentských voleb vyhlašovat. Zdůraznil také, že je nutné spočítat každý odevzdaný hlas.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy