Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Donald Trump nevěří Číně: USA zjišťují, zda koronavirus pochází z wuchanské laboratoře

Donald Trump nevěří Číně: USA zjišťují, zda koronavirus pochází z wuchanské laboratoře
Zdroj: csfd
+ Dalších 5 fotografií
Původ koronaviru
Ve středu americký prezident Donald Trump oznámil, že se jeho vláda snaží přijít na to, zda nový typ koronaviru pochází z laboratoře v čínském Wu-chanu. Trump si je také jist, že Čína mlží o oficiálním počtu úmrtí na nemoc Covid-19.

Nebezpečný koronavirus se rozšířil do celého světa, zůstává však otázkou, odkud virus pochází. Většinou se hovoří o tom, že virus je přírodního původu a na člověka se rozšířil z netopýrů. Tato teorie ale není stoprocentní.

Ve středu uvedla americká televize Fox News, že nebezpečný koronavirus pochází z laboratoře ve Wu-chanu. Podle televize se ale Peking nesnažil vytvořit biologickou zbraň. Chtěli prý dokázat, že mají stejné či větší schopnosti identifikovat a likvidovat viry jako USA.

Podle reportáže se jim ale nevydařilo vše podle plánu, někdo ze zaměstnanců laboratoře se omylem nakazil a koronavirus rozšířil ven. Wuchanský institut virologie tvrzení, že byl koronavirus uměle vytvořen v jedné z laboratoří, odmítl již v únoru.

Na tiskové konferenci pak prezident Donald Trump zmínil, že zprávy o úniku viru z laboratoře eviduje. "Velmi důkladně zkoumáme tuto příšernou situaci, která se stala," pronesl. Po dobu trvání pandemie se Trump snaží klást důraz na pevné vztahy mezi Amerikou a Čínou. USA totiž závisely na čínských ochranných pomůckách. Nechtěl se tedy vyjádřit, zda o tom hovořil se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem.

Trump společně s dalšími politiky ale vyjádřil nedůvěru k tvrzení Pekingu, kde se uvádí, že v Číně si nový typ koronaviru vyžádal 3 tisíce obětí. Podle nich je skutečný počet mnohonásobně vyšší. "Opravdu tomu někdo věří?" komentoval Trump oficiální údaje o počtu infikovaných a mrtvých v Číně. Americký prezident dodal, že USA mají více potvrzených případů, protože více testují.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v rozhovoru pro Fox News po Trumpově tiskové konferenci řekl, že americká vláda moc dobře ví, že nový typ koronaviru pochází z wuchanské laboratoře, která se nachází jen pár mil od inkriminovaného tržiště.

"Čínská vláda musí jít s pravdou ven," sdělil šéf americké diplomacie. Podle něj by Peking měl vysvětlit, jak se virus začal šířit.

Související články

Další články