Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

Donald Trump nechal zabít Kásima Sulejmáního: Írán volá po tvrdé odvetě

Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
Útok
Na letišti v iráckém Bagdádu došlo k raketovému útoku, při kterém byl zabit velitel elitních íránských jednotek Kuds Kásim Sulejmání. Jeho tým operuje mimo území Íránu. Bombardování nařídil sám americký prezident Donald Trump. Írán už pohrozil tvrdou odvetou.

Spojené státy americké v pátek nechaly shodit bomby na Blízkém východě. Útok byl proveden na „přímý rozkaz prezidenta“, za čímž stojí americký prezident Donald Trump. Při bombardování mezinárodního letiště v hlavním městě Iráku Bagdádu byl zabit velitel elitních íránských jednotek.

Dvaašedesátiletý generálmajor Sulejmání byl velitelem elitních jednotek Kuds. To jsou oddíly íránských revolučních gard odpovídající za operace mimo území Íránu. Byl považován za vojenskou chloubu íránského režimu. Všichni ho měli za hrdinu a zastával naprosto výjimečné postavení v íránské politice.

Ztráta Kásima Sulejmáního Írán velmi zasáhla a budou chtít odplatu. „Odchod Sulejmáního je hořký, ale boj bude pokračovat až do konečného vítězství a zločinci budou mít život těžší,“ uvedl v prohlášení íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí s tím, že na původce útoku čeká tvrdá odveta.

Související články

Další články