Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Donald Trump leží s koronavirem v nemocnici: Lékaři mu nasadili remdesivir

Zdroj: Profimedia
koronavirus
Americký prezident Donald Trump (74) byl pozitivně testován na koronavirus. Jeho stav se ale zhoršil a v pátek večer musel být převezen do vojenské nemocnice. Lékaři mu nasadili lék remdesivir, kyslíkovou podporu ale ne nepotřebuje.

„Cítím se dobře, myslím. Všem děkuji,“ napsal americký prezident Donald Trump na svém twitterovém účtu. On i jeho manželka Melanie byli ve čtvrtek pozitivně testovaní na koronavirus. Z počátku to vypadalo jen na mírné příznaky. V pátek ale web NBC uvedl, že dle informací od nejmenovaných zdrojů měl Trump celý den horečku.

Po převezení do nemocnice začal mít dýchací problémy. Na doporučení doktorů by měl Trump zůstat z preventivních důvodů pár dní v nemocnici. Veškeré úřední záležitosti může vykonávat přímo ze svého apartmá.

Prezident byl vrtulníkem transportován do vojenské nemocnice Waltera Reeda v Bethesdě poblíž Washingtonu. Lékaři mu neprodleně podali experimentální lék remdesivir. Ten vyvinula farmaceutická společnost Regeneron. V klinických studiích prokázal lék velmi dobré výsledky. Mimo jiné mu byl nasazen i zinek, vitamín D, aspirin, famotidin a melatonin. Informoval o tom lékař Sean Conley s tím, že kyslíková podpora není potřeba.

Související články

Další články