Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Donald Trump je pozitivní na koronavirus: Ovlivní to blížící se prezidentské volby?

Donald Trump je pozitivní na koronavirus: Ovlivní to blížící se prezidentské volby?
Zdroj: csfd
Donald Trump
Podle nejnovějších informací ze zámoří jsou prezident Donald Trump (74) a jeho manželka Melania (50) pozitivní na koronavirus. Prezidentský pár se nyní musí uchýlit do karantény, což ovlivní nejen předvolební kampaň, ale i klíčové televizní debaty s demokratickým kandidátem Joem Bidenem (77).

Americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania měli ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus Šéf Bílého domu to oznámil na svém twitterovém účtu několik hodin poté, co se objevila zpráva o nákaze u jeho poradkyně Hope Hicksové, uvedla ČTK. "Dnes večer (ve čtvrtek), jsme první dáma a já byli pozitivně testováni na covid-19. Okamžitě zahájíme karanténu a proces rekonvalescence. Společně se z toho dostaneme!" tweetoval Trump.

Hope Hicksová je členkou Trumpova teamu od roku 2016, nyní je blízkou spolupracovnicí Jareda Kushnera, manžela Trumpovy oblíbené dcery Ivanky Dalo by se tak říct, že strašák nákazy obchází celý Bílý dům

Volby prezidenta v ohrožení?

Americké prezidentské volby se konají tradičně začátkem listopadu, letos konkrétně v úterý 3. 11. Zbývá tak přesně měsíc, který Trump rozhodně plánoval strávit jinak než v karanténě.

Po první televizní debatě se svým oponentem, demokratickým kandidátem Joem Bidenem, která se v úterý zvrhla v chaotickou show, při níž kandidáti překřikovali sebe navzájem i moderátora a padaly i ostřejší výrazy jako "Sklapni, chlape!" to vypadalo, že jejím vítězem se republikánský obhájce prezidentského křesla Trump rozhodně nestal.

Další klíčová debata se má vysílat 15. října, do té doby by Trump mohl karanténu ukončit. 7. října se v debatě utkají kandidáti na funkci viceprezidentů Kamala Harrisová a současný viceprezident Mike Pence.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy