„Policisté přijali koncem března oznámení o tom, že z domu oznamovatelů mělo být údajně odcizeno vybavení domácnosti. Na základě vyšetřování byla proto ve středu v Říčanech uskutečněna prohlídka nebytových prostor. Probíhají standardní úkony trestního řízení. Případ dále prověřujeme, momentálně nebudeme poskytovat žádné další informace,“ prozradil eXtra.cz mluvčí policie pro Prahu venkov-JIH Zdeněk Chalupa.

Svědci tvrdí, že prohlídce přihlížející Josef Rychtář s policisty mluvil tak, že každý jiný by už nejspíš skončil v klepetech. „Já bych si s policistou nedovolil mluvit urážlivě. Určitě bych jim taky nevyhrožoval,“ řekl nám člověk, který událost na vlastní oči pozoroval.

Domovní prohlídka není jen tak, opravdu je tedy podezření, že si kdosi přisvojil to, co mu nepatřilo. A pro podmínečně odsouzeného Josefa Rychtáře, který se musel nedávno vystěhovat z exmanželčiny vily a odešel hodně narychlo, by to v případě uznání viny a odsouzení mohlo mít neblahé následky. Jenže dopadne to tak?

„Připadá mi, že policie již několik let ve věcech ohledně Josefa Rychtáře postupuje velmi liknavě. Tentokrát, jak vám sama přiznala, o všem věděla několik týdnů. Měla informace i o garáži. Nakonec jim to ale trvalo tak dlouho, že v ní už našli jen zbytky. Ostatního se už asi stihl někdo zbavit,“ myslí si náš zdroj obeznámený s případem.

Na Josefa Rychtáře především jeho bývalá manželka Darina Nová a syn Josef K. (oba byli domovní prohlídce přítomni) podali již několik desítek trestných oznámení. Zatím mu prakticky všechno prošlo, kromě zmlácení své ex.