Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Dominika Myslivcová z Ostravy v čínské chudinské čtvrti? Kdepak, takhle provokují rudý režim boháči, ale přituhuje!

V chudinské čtvrti v Číně už viděli hodně, ale tenhle Rolls si
vyloženě říkal o přes držku. V zemi živoří zemědělci, ve městech
prosperuje podnikatelská elita. Prominenti režimu ale žijí v permanentním
strachu z protikorupčních opatření.
Zdroj: profimedia.cz
Nejdřív to vypadalo, že světové agentury referují o spanilé jízdě Dominiky Myslivcové a Vlastimila Harapese po Pekingu, ale není tomu tak. To si jen výstřední byznysmen vyrazil mezi chudinu s nejodpornějším Rolls-Roycem všech dob.

Růžový Rolls-Royce působil v nejchudší městské čtvrti dost bizarně a stal se obětí vděčného oka fotoaparátu zpravodajců, kteří upozorňují na stále bizarnější ekonomické jevy v zemi.

Právě na místě pořízení snímku má totiž brzy vyrůst nová čtvrť levných novostaveb s byty pro střední vrstvu, která je jednou ze zajímavých složek čínských rozevřených sociálních nůžek.

Číně mohou už třicet let lidé „podnikat“ a tím i zbohatnout, zároveň ale celý zdejší „kapitalismus“ stále probíhá v socialistických podmínkách, pod dozorem a za pravidel vládnoucí strany a ideologie, která nás nedávno pobavila svým benevolentním přístupem k psím zápasům.

To přináší často bizarní politicko-bulvární kauzy, kdy se prominent režimu veřejně kaje propadnutím majetku, což je v Číně obvyklý trest pro příjemce úplatků, kterého obvykle prozradí okázalý životní styl, na který ale nemohl dosáhnout v zemi, kde sem tam hladoví i vojáci, natož civilní obyvatelstvo. Několik tisíc lidí je v Číně dodnes každoročně popraveno právě za zločiny korupčnictví, provaz lze vyfasovat už za pouhý podvod, byť se dlouho zvažuje tuto sazbu přeci jen zrušit.

Majitel růžového Rollse, který je jak vystřižený z Deníčku Dominiky Myslivcové, je ale zjevně poctivec, protože jinak by si podobnou provokaci už dnes nemohl, všudypřítomným očím režimu navzdory, dovolit.

Související články

Další články