Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Dominika Gottová zuří kvůli Ivanině rozhodnutí opustit Bertramku. Tatínek by si to nikdy nepřál, tvrdí

Dominika Gottová se opřela do Ivany a má pro to důvod.
Zdroj: profimedia / Martin Procházka / koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
vztek

Ivana Gottová se čtyři roky poté, co zemřel její manžel, mnohonásobný Zlatý a Český slavík Karel Gott, rozhodla opustit osudovou vilu na Bertramce, kde slavný pěvec žil více než polovinu svého života. Z historické budovy se má stát muzeum s názvem VILLA GOTT, a ačkoli fanoušci jásají, nejstarší mistrova dcera Dominka zuří. "Proč nemůže muzeum Karla Gotta vzniknout na jiném místě? Mimo zabydlenou oblast?" reaguje ve vyjádření zaslaném do redakce eXtra.cz. Podle ní by její otec s nápadem nesouhlasil. 

Věhlasný zpěvák a několikanásobný Zlatý a později Český slavík Karel Gott zemřel 1. října 2019. Mistr odešel do hudebního nebe po boji s nemocí ve své vile na Bertramce, kde žil více než polovinu života. Prvorepublikový dům v pražské ulici Nad Bertramkou obýval v letech 1974–2019.

A právě dnes, v den čtvrtého výročí úmrtí, kdy na zesnulého zpěváka vzpomíná nejen pozůstalá rodina, ale také blízcí a fanoušci, oznámila vdova Ivana Gottová životní rozhodnutí. Slavíkova rodina příští rok vilu opustí a zpřístupní ji fanouškům. Vznikne tak muzeum jménem VILLA GOTT. Rozhodnutí učila po dlouhém uvažování společně se svými dcerami Charlotte (17) a Nelly (15).

Z vily Karla Gotta bude muzeum

"Milí Karlovi příznivci, nejspíš i vy dnes na mého manžela vzpomínáte víc než jindy…A já cítím, že právě dnes je ten správný den, abych se s vámi podělila o důležitou novinku, kterou chystáme na druhou polovinu příštího roku. Rozhodla jsem se spolu se svými dcerami, že u příležitosti Karlových nedožitých pětaosmdesátých narozenin a pátého výročí jeho odchodu zpřístupníme náš dům v ulici Nad Bertramkou," oznámila Ivana prostřednictvím oficiální facebookové stránky Karla Gotta.

Fanouškům slibuje, že vilu uvidí autenticky. Uvádí, že tento nápad by zpěváka dozajista nadchl. A zatímco fanoušci jásají, nejstarší dcera Karla Gotta Dominika, kterou zpěvák přivedl na svět s Antonií Zacpalovou, zuří.

"Můj tatínek si přál, aby vilu paní Gottová nikdy neprodávala a zůstala cenným domovem pro jejich dcery, mé mladší sestry. Proč se tedy chystá porušit jeho přání? Jde jí o další peníze? Tatínka nechala paní Gottová v roce 2019 pochovat na nedalekých Malvazinkách s tím, že ho bude mít s dcerami blízko sebe. Tím už tehdy nesplnila jeho přání, aby byl pochovaný u svých rodičů v Újezdu u Svatého Kříže. Teď se z Bertramky s mými sestrami chystá odejít. Nerozumím tomuto postupu," zareagovala Gottová ve vyjádření, které naší redakci zaslala.

Dominika Gottová s rozhodnutím nesouhlasí

Její tatínek prý fanoušky miloval a udělal by pro ně první poslední, podle Dominiky by však se zpřístupněním vily nesouhlasil. "Už jenom proto, že okolo ní bydlí další lidé, kterým by se přívaly fanoušků v ulici Nad Bertramkou nelíbily. Chtějí mít také svůj klid a bezpečí. Zeptala se jich paní Gottová na to, co si o jejím nápadu myslí? Zda jim někdo bude garantovat bezpečnost? Aby nemuseli mít strach o majetek?" dodala Dominika.

Nápad vybudovat vzpomínkové místo se Dominice líbí, ovšem muzeum by podle ní mělo vzniknout jinde. "Proč nemůže muzeum Karla Gotta vzniknout na jiném místě? Mimo zabydlenou oblast? Takový nápad je pěkný, ale nikoli ve vile v ulici Nad Bertramkou," myslí si. "Na tatínka dnes velice myslím, jeho odchod mne pořád hodně bolí. Zapálím za něj doma ve Finsku svíčku a budu vzpomínat na to hezké, co jsme spolu prožili," uzavřela Dominika, která žije již několik let v zahraničí.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy