Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dominika Gottová o zdraví svém, maminky i návratu do Finska: Potřebuji v klidu žít, říká

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Nejstarší dceři Karla Gotta (†80) Dominice Gottové se lepí smůla na paty. Kromě vlastních zdravotních problémů řeší i nemocnou maminku Antonii Zacpalovou (85), která se nakazila koronavirem. A protože je maminka v domově pro seniory, ani za ní nemůže. Dominika je navíc bez práce a ráda by se už vrátila do Finska.

Ještě před víkendem nebylo Antonii Zacpalové úplně nejlépe. Dominika Gottová promluvila pro Blesk a prozradila, že maminka bojuje a má tu nejlepší péči. „Má vysoké horečky a je slabá, ale zatím nemá dýchací potíže, takže ji do nemocnice nepřevezli. Doufám, že se tak ani nestane. Volám jí každý den a mluvím s ní. Sestřičky mi maminku dávají k telefonu. Spíše mluvím já, aby se šetřila. Dodávám jí energii, i když jí sama moc nemám,“ svěřila se Dominika.

Po prvním očkování se prý maminka cítila dobře. „Nic jí nebylo a těšila se, že půjde na druhou dávku. Ale v Česku je prostě málo vakcíny, tak se jí nedočkala. Jak to, že stát nemá druhé dávky pro ty nejohroženější? To nechápu,“ uvedla pro Blesk Gottová s tím, že kontaktovala i Andreje Babiše ohledně druhé dávky.

Mistrova nejstarší dcera pak dodala, že bude zapotřebí nové očkování. „Pokud ten atak nemoci zvládne, tak ano. Když se vyléčí, bude moct jít na očkování až za tři měsíce. Pevně věřím, že v té době už bude dostatek vakcíny, aby nečekala na tu druhou několik týdnů. Nechci o ni přijít, tatínek odešel teprve nedávno, jestli mi odejde i maminka, tak to psychicky nezvládnu. Od maminky stále cítím mateřskou lásku – co více k tomu dodat,“ svěřila se.

Ani Dominika se netěší dobrému zdraví

Dominika se s maminkou viděla v polovině ledna, Antonie dorazila k dceři domů, kde si daly dobré jídlo a popovídaly si. To už byla maminka po první dávce očkování a cítila se prý dobře. Dominika navíc ví, že ji nakazit nemohla, neb sice měla kašel, ale test na koronavirus vyšel negativní. Kromě maminčina zdraví řeší Dominika i to své…

„Nechci o tom moc mluvit. Je pravda, že jsem měla problémy s dýcháním a byla jsem pořád unavená. Nakonec se ukázalo, že mám vysoký krevní tlak. Vyšetření také objevilo, že mám nemocná játra. Ale to není z konzumace alkoholu, je to spojené s cukrovkou, se kterou bojuji. Lékaři mi nasadili léčbu a věřím, že se to zlepší,“ řekla Blesku.

Potvrdila také, že kvůli vysokému tlaku nedostala práci v jednom z internetových obchodů, kam se hlásila. Bez práce sice Dominika je, bez příjmů však nikoliv. „Měla jsem honorované rozhovory pro česká a zahraniční média. A pak pracuji na jednom vzpomínkovém projektu na tatínka,“ potvrdila. Plánuje prý, po uklidnění pandemie, projet republiku se vzpomínkovým večerem na Karla Gotta.

Návrat do Finska

„V Česku řeším ztrátu práce, nemám tady klid, protože mě pořád někdo zastavuje a chce si povídat – o mně nebo tatínkovi. A já to velmi špatně zvládám. Proto si myslím, že můj další odchod do ciziny je nevyhnutelný,“ přiznala Dominika s tím, že chtějí žít spolu s manželem Timem Tolkkim ve Finsku. „Už na podzim jsme si v Helsinkách požádali o sociální podporu a byt. Úřady nám vyšly vstříc, a tak to teď budeme v únoru společně řešit,“ dodala.

Ještě se ale nestěhuje, lidé jí navíc radí, aby to s manželem utnula úplně, protože si pár prošel opravdu krušným obdobím. „Spousta lidí mne odrazuje, ale já nejsem v Česku šťastná. Potřebuji v klidu žít,“ svěřila se Gottová.

Související články

Další články