Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Dominik Feri se odvolal proti rozsudku v kauze zneužívání: Své důvody sepsal na stovkách stran

Dominik Feri si přichází vyslechnout rozsudek.
Zdroj: eXtra.cz - Pavel Dvořák
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Odvolání

Bývalý politik Dominik Feri (27) v kauze zneužívání žen dostal loni tři roky natvrdo ve věznici s ostrahou. Někdejší člen TOP 09 se však nyní proti rozsudku odvolal. Své odvolání sepsal na několika stech stránkách. Podle informací webu iRozhlas se odvolala také zmocněnkyně obětí Adéla Hořejší, která pro své klienty žádá vyšší odškodné.

Bývalý politik Dominik Feri se nevzdává. V kauze dvou znásilnění a jednoho pokusu o znásilnění mu minulý rok na podzim Obvodní soud pro Prahu 3 vyměřil tříletý trest odnětí svobody s ostrahou.Soud vzal za prokázané, že se obžalovaný sexuálního násilí dopustil proti všem třem poškozeným,“ řekla tehdy soudkyně Lenka Hájková.

Obhájkyně někdejšího poslance TOP 09 žádá zproštění obžaloby. Feri se proti rozsudku odvolal, tvrdí, že dívky lhaly. Své odůvodnění zformuloval na stovkách stránek. „To odvolání je poměrně rozsáhlé a je to dané tím, že rozsah skutkových nesprávností a nesprávné aplikace právních norem je poměrně široký. Takže i z toho důvodu je to odvolání. Nemohu vám říct, jestli je to 200 nebo 300 stran, ale je prostě rozsáhlejší,“ řekl exposlanec pro iRozhlas.

Odvolání chtějí i oběti

Odvolání soudu zaslala i zmocněnkyně obětí Adéla Hořejší, a to po dohodě s oběťmi. „Klientky přijímají podstatu rozsudku s dobrými pocity. Ulevilo se jim, že došlo ke společenskému pojmenování, že soud vyslovil vinu obžalovaného. Odvolávají se pouze vůči výši zadostiučinění, které jim soud přiznal. Jsou přesvědčené, že rozsahu újmy, kterou jim pan obžalovaný způsobil, odpovídá vyšší odškodné,“ uvedla Hořejší.

Feri se podle nepravomocného rozsudku dopustil tří skutků. Dva se podle obžaloby staly v březnu a v listopadu roku 2016 v jeho bytě v Praze 3. Feri podle verdiktu obě dívky, kterých se skutky týkají, přes jejich nesouhlas líbal a osahával a následně s nimi prováděl sexuální praktiky. Jedné z nich bylo v té době 17 let. Třetí incident se stal v roce 2018, kdy Feri pozval k sobě do Poslanecké sněmovny ženu původně jako adeptku na pozici stážistky. Tu se podle soudu pokoušel líbat a osahávat, podařilo se jí ale odejít a obžaloba proto případ kvalifikuje jako pokus o znásilnění.

Doporučené video: Rozhovor Dominika Feriho u soudní místnosti.

„O své nevině jsem nepochyboval. Je pro mě zklamání, že jsem odsouzen za něco, co se nestalo. Velmi těžce se to poslouchá, když slyším, že se stalo něco, co se nestalo. Je to velmi nepříjemný pocit křivdy," prohlásil u soudu, kde byl přítomen i reportér eXtra.cz.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy