Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Dominik Feri pod tíhou hororových obvinění: Vzdávám se mandátu poslance

Dominik Feri pod tíhou hororových obvinění: Vzdávám se mandátu poslance
Zdroj: Profimedia
rezignace

Poslanec TOP 09 Dominik Feri se brání nařčením ze sexuálního zneužití dívek, jejichž svědectví přinesl Deník N i portál A2larm a rozhodl se rezignovat na mandát poslance, čímž se také nebude účastnit podzimních voleb. 

Poslanec Dominik Feri se po několika sexuálním obvinění vzdává své pozice poslance a nebude kandidovat v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Své rozhodnutí oznámil na svých sociálních sítích. "Vždy jsem si přál politiku jinou, založenou na osobní odpovědnosti. Nyní chci jít sám příkladem. Rezignuji na mandát poslance a nebudu se účastnit podzimních voleb. Nechci, aby lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly mé nejbližší okolí ani mé kolegy. Bránit se proti nim budu soudní cestou. Byla pro mě mimořádná čest sloužit a být vaším poslancem. Dominik Feri," uvedl.

Dvě studentky měl údajně poslanec Dominik Feri sexuálně zneužít. Jednu z dívek měl nutit k sexu během večírku, který pořádala Petra u sebe doma. Podle svých slov byla opilá a Feri ji měl zatáhnout do pokoje, který následně zabarikádoval nočním stolkem. Druhou z dívek měl dle Deníku N a portálu A2larm znásilnit v koupelně. Případem se začala zabývat i policie.

Dominik Feri obvinění odmítá

Dominik Feri obvinění ze sexuálního zneužití žen zásadně odmítá.

"Před dvěma lety jsem čelil falešnému nařčení ze sexuálního násilí. Z těchto lživých nařčení pak vycházejí další pomluvy, kterým se člověk může jen těžko bránit. Nicméně lživá nařčení ze sexuálního násilí, která se objevují v posledních dnech, nejčastěji anonymně na sociálních sítích, a která se dotýkají nejenom mě, ale také mého okolí, zásadně odmítám. Jako politik musím počítat s osobními útoky a bohužel také s vedením kampaně, které není vždy fér. Nicméně já osobně jsem kampaň vedl vždy čestně a nehodlám na tom nic měnit," uvádí na sociálních sítích.Související články

Další články

Nejnovější kauzy