Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Dominik Feri na grilu: Udělám ti černouška, lákal mě na šikovné prstíky a další obvinění

Dominik Feri a jeho kauza graduje: Udělám ti černoušky
Zdroj: Profimedia
KAUZA

Nový posun v kauze dnes již bývalého poslance Dominika Feriho (ex-TOP 09). Článek, který ve čtvrtek publikoval web A2larm a Deník N, odhalují nová dechberoucí svědectví žen, na které měl čtyřiadvacetiletý politik vyvíjet nátlak s cílem dosáhnout pohlavního styku. 

Redaktoři webu A2larm a Deník N vyslechli další řadu dívek, které mají zkušenost s nevybíravým chováním dnes již bývalého poslance Dominika Feriho.

Napila se fanty a dál už si toho moc nepamatuje

Dominik Feri, kterému v té době bylo 19, si mě našel na facebooku, zkontaktoval mě a nejdřív jsme si psali. On mě chtěl poznat, z čehož jsem byla úplně nadšená – bylo mi šestnáct, on byl známý člověk a všichni kolem mě o něm mluvili,“ začíná obsáhlá výpověď Moniky, která šla s Ferim dobrovolně ven.

Kauza Dominika Feriho

Skandál ohledně Dominika Feriho a údajného zneužívání žen odpálil 17. května pouhý anonymní příspěvek na Twitteru. Od té doby se kauze intenzivně věnují novináři Apolena Rychlíková (A2larm) a Jakub Zelenka (Deník N), kteří také přišli s prvními svědectvími napadených obětí.

Jejich domovské redakce pak zveřejnily svědectví několika žen, některé z nich tvrdí, že je Feri nutil k sexu, i když to výslovně odmítly. Další se svěřily, že se z nich snažil vylákat fotografie, na kterých jsou nahé, či je údajně veřejně dehonestoval. Feri v návaznosti na to složil poslanecký mandát a vystoupil i ze strany TOP 09. Odůvodnil to tím, že nechce, aby podle něj lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly jeho nejbližší okolí a kolegy. Bránit se proti nim bude soudní cestou.

Dominik Feri (24) měl podle novinářů, kteří kauzu dostali do médií, sexuálně obtěžovat mnohem víc žen, než se na první pohled zdálo. Jak žurnalisté potvrdili pro eXtra.cz, hlásí se jim další oběti, které měly být zneužité bývalým politikem. Výpovědi jsou zdokumentované a prý podpořené dalšími důkazy, jako například screenshoty konverzací s Ferim.

Chování, ze kterého ženy Feriho obviňují, se údajně odehrálo v době jeho studií na Právnické fakultě UK. Studoval tam mezi lety 2015 a 2020. Vedení fakulty považuje obvinění ze sexuálního obtěžování za velmi vážná. Jednání, které je mu připisováno, označilo za neakceptovatelné.

Následně dívku pozval k sobě domů, kde na ní začal fyzicky dotírat. Ona odmítala s tím, že nechce. On říkal, že by se měla cítit speciálně, když je zrovna s ním. „Říkal, že jeho zná každý a že se rozhodl být se mnou a strávit celý večer jen se mnou. Snažil se mě u toho dotýkat a já mu říkala, že nechci, že chci jít domů,“ popsala Monika pro výše zmíněné weby a dodala: „To jsem vážně řekla několikrát za sebou, tím jsem si jistá. Když jsem zopakovala, že opravdu chci odejít, povolil a sdělil mi, že mě teda nechá. Sám se mě zeptal, jestli před odchodem nechci napít. Byla jsem žíznivá, tak jsem řekla, že jo.“ Feri měl následně donést velkou lahev fanty. „Vypila jsem určitě dost a pak nastal ten problém. Tohle je totiž to poslední, co si pamatuju, pak už mám jen útržky vzpomínek. A jedním z těch útržků je třeba to, že se dívka probudila zcela nahá a Feri se ji dotýkal...

„Ale pak jsem ležela, nic jsem neříkala, byla jsem ztuhlá a strašně jsem se bála. V hlavě jsem měla myšlenky na to, že to aspoň bude rychle za mnou. Nedokázala jsem ale ovládnout tělo, jen jsem se lepila na studenou zeď, abych od něj byla co nejdál, ale on mě držel a osahával. Ani nevím, jestli jsme měli sex. Rozhodně vím, že mi do intimních míst strkal prsty, že na mě sahal, sahal na mě několikrát za tu noc,“ zní rovněž její slova.

Udělám ti malé černoušky, šeptal

Další z dívek, která se rozhodla pro novináře promluvit, vypráví o tom, jak k ní přišel Feri na narozeninové oslavě jejího známého. Už dříve Julii začal sledovat na sociálních sítích a když k ní přišel poprvé naživo, hned ji oslovil jménem. „Potom to začalo nabírat na obrátkách. Říkal mi, že jsem hot jak prase, mám dobrý prsa, že jsem odvážná, že mám na sobě s takovýma prsama šaty, že ho to vyzývá. Odpověděla jsem mu, jestli mu přijde normální takhle mluvit s úplně cizím člověkem. Odkázala jsem ho do patřičných mezí. Ale jeho to přitahovalo. Jemu se líbilo, že jsem sarkastická, že ho odmítám a nebojím se ho poslat do háje.“

Jak večer postupoval, Feri začal Julii dělat nemravné návrhy a mluvit o tom, že má „šikovné prstíky“, že by jí to mohl předvést a má s ním jít na byt. Dívka odmítla, tlak ale neustával a přidávali se i politikovi přátelé, kteří Julii nabádali, aby se mu podvolila. Feri měl rovněž dívce zašeptat do ucha, že jí „udělá malé černoušky“. Julii se nakonec podařilo z večírku v nepozorované chvíli odejít.

„Všechny ženy nazýval kund**kama. Bylo to pro něj normální“

Další svědectví, které web A2larm a Deník N zveřejnily, zní, že Feri ženy urážel, ponižoval, obtěžoval nebo tlačil na pohlavní styk. Dívky mluví o oplzlých návrzích, neodbytnosti a nerespektování „ne“. „Všechny ženy nazýval kund**kama. Bylo to pro něj normální,“ popisuje Lucie, jak se Feri choval v baru obklopený svými přáteli. Když později téhož večera byla v bytě, kde večírek pokračoval, přemlouval ji k sexu ve třech s jeho kamarádem.

První článek

Deník N se serverem A2larm před časem zveřejnily první článek, který odstartoval kauzu okolo Dominika Feriho. Svědectví několika žen, přičemž některé z nich tvrdí, že je Feri nutil k sexu, i když to výslovně odmítly. Další se svěřily, že se z nich snažil vylákat fotografie, na kterých jsou nahé, či je veřejně dehonestoval. Feri v návaznosti na to složil poslanecký mandát a vystoupil i z TOP 09. Odůvodnil to tím, že nechce, aby podle něj lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly jeho nejbližší okolí a kolegy. Bránit se proti nim bude soudní cestou.


Chování, ze kterého ženy Feriho obviňují, se údajně odehrálo v době jeho studií na Právnické fakultě UK. Studoval tam mezi lety 2015 a 2020. Vedení fakulty považuje obvinění ze sexuálního obtěžování za velmi vážná. Jednání, které je mu připisováno, označilo za neakceptovatelné.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy