Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Dominik Feri musel nastoupit do vězení v Teplicích: Bývalý poslanec šel do tepláků

Dominik Feri má do vězení nastoupit nejpozději v úterý.
Zdroj: Pavel Dvořák/eXtra.cz/unsplash.com/koláž
Předchozí Další
+ Dalších 13 fotografií
trest

Dominik Feri je ve vězení. Bývalý poslanec, který si má odpykat tříletý trest za dvě pohlavní zneužití a jeden pokus o něj, měl nastoupit do teplické věznice nejpozději v úterý 28. května. Jak informovala Česká televize, Feri výzvu převzal 23. května. K výkonu trestu musel nastoupit do pěti dnů od doručení. 

Dominik Feri měl nejpozději v úterý nastoupit do vězení. Bývalému politikovi byla 23. května doručena výzva k nástupu do teplické věznice, kde si má odpykat uložený tříletý trest odnětí svobody za dvě znásilnění dívek a jeden další pokus o něj. Česká televize informovala, že nejzazším dnem nástupu je úterý 28. května.


"Odsouzený výzvu převzal 23. května, nastoupit k výkonu trestu musí do pěti dnů po doručení výzvy," uvedl mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 3 Marek Bodlák. Podle informací webu Novinky je Feri už ve věznici, a to od soboty. Podle jiných zdrojů ale až od pondělí.

Dominik Feri byl uznán vinným již loni na podzim u prvoinstančního soudu, jenž ho uznal vinným ve všech bodech obžaloby. Proti rozsudku se bývalý člen TOP 09 na místě odvolal. Pražský městský soud však trest v dubnu pravomocně potvrdil.

Doporučené video: Dominik Feri u soudu:


Dominik Feri vinu dlouhodobě odmítá

Feri svou vinu dlouhodobě odmítá a ihned po vynesení rozsudku avizoval, že se bude bránit. "Žít v právním státě znamená respektovat i ty rozsudky, se kterými bytostně nesouhlasíme, a o věcech, které se nikdy nestaly. Mohu jenom uvést, že ve věci bude přirozeně podáno dovolání," sdělil Feri stručně novinářům, včetně redaktora eXtra.cz, při odchodu z jednací síně, jak jsme již psali.


Ačkoli byl bývalému poslanci vyměřen tříletý trest, je zde možnost podmínečného propuštění. To může v Česku následovat tehdy, pokud odsouzený svým chováním a plněním svých povinností prokázal své polepšení a může se od něj očekávat, že povede do budoucna lepší život, nebo pokud soud přijme za dovršení jeho nápravy záruku.

U většiny trestných činů se může požádat o podmínečné propuštění po uplynutí poloviny trestu, u méně závažných činů i po jedné třetině. Feri je však stíhán za znásilnění a zde platí přísnější podmínky. U závažných trestných činů je tak možné požádat o propuštění až po uplynutí dvou třetin trestu.
Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy